‘Farklılıklarımızı bir kenara koyuyoruz’

Reklam sektörünün büyük patronları Cannes'da el ele verdi

24.06.2016 - 16:08 | Ozan Mert

Cannes Lions’ın yedinci günü uluslararası reklam sektörünün görmeye pek alışık olmadığı bir toplantıya sahne oldu. Dünyanın en büyük altı iletişim grubu WPP, Omnicom, Publicis, IPG, Dentsu ve Havas’ın CEO’ları (Dentsu CEO’su Tadashi Ishii gönderdiği video mesaj aracılığıyla olmak üzere), Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un da katılımıyla aynı oturumda bir araya geldiler. Patronlar, BM üyelerinin geçen yıl kabul ettikleri ve yoksulluk, eşitsizlik, adaletsiz ve iklim değişikliği gibi küresel meselelerin 2030 yılına kadar çözülmesi maksadıyla belirlenen Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH) çerçevesinde reklam sektörünü aynı paydada buluşturacak “Common Ground” inisiyatifini tanıttılar.

ABD’nin eski başkan yardımcısı Al Gore ile WPP CEO’su Martin Sorrell’in geçen yıl yine Cannes sahnesinde gerçekleştirdikleri bir sohbet esnasında temelleri atılan “Common Ground” kapsamında altı iletişim grubundan her biri SKH’nin belirli bir alanına odaklanacak ve hem kendi kaynaklarını hem de müşterilerini o alana yönelik çözümler üretilmesi için seferber edecekler. Gruplar aynı zamanda gerektiği ve mümkün olduğu durumlarda birlikte çalışacak ve reklam sektörünün kendileri dışında kalan unsurlarını da genel olarak SKH yönünde, özel olarak da mülteci meselesi konusunda yardımcı olmaya davet edecekler.

Her bir iletişim grubunun odaklanacağı alanlar şu şekilde:

WPP: Toplumsal cinsiyet eşitliği ve çeşitlilik
Omnicom: Eğitim
Publicis: Gıda
IPG: Su
Havas: İklim değişikliği
Dentsu: Sağlık

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.