MediaCat

Fark Yaratan Kadınlar 9. kez sahnede

Bu yıl MediaMarkt Türkiye ana desteğiyle düzenlenen Fark Yaratan Kadınlar seremonisinde 10 kadın lider ödüllendirildi.

Fark Yaratan Kadınlar 9. kez sahnede

MediaCat’in 2013 yılından bu yana iş, marka ve yaratıcı dünyanın başarılı ve ilham veren kadınlarını onurlandırmak için düzenlediği Fark Yaratan Kadınlar seremonisi bu yıl MediaMarkt Türkiye ana desteğiyle gerçekleşti.

Seremoni MediaMarkt Türkiye CEO’su Yenal Gökyıldırım’ın açılış konuşmasıyla başladı. Brand Week Istanbul’un bu yılki teması olan “21’inci yüzyılda insan olmak” konusunda MediaMarkt Türkiye’nin izlediği yaklaşımından söz eden Gökyıldırım, MediaMarkt olarak Kadının Hikâyesi Yarının Hikâyesi ile kadınların iş hayatına katılımını desteklediklerinin altını çizerek, projenin çıktılarını paylaştı: “Mediamarkt Türkiye olarak globalde en çok kadın çalışanın olduğu ülke olmayı başardık. Bir yılda kadın çalışan terfi oranlarımız yüzde 20’den 29’a yükseldi, mağazalarımızdaki müşteri deneyimi yöneticilerinin üçte biri kadınlardan oluşuyor. Bu da önümüzdeki dönemde kadınları yöneticilik pozisyonlarında daha çok göreceğimize işaret ediyor. Kadının hikayesini doğru kurabilirsek yarınların hikayesini de daha iyi kurabileceğiz.”

Gökyıldırım’ın ardından sözü devralan MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan ise konuşmasına şöyle başladı: “Fark Yaratan Kadınları dokuz yıldır gerçekleştiriyoruz. Bildiğiniz gibi, kadınlar olarak toplumsal cinsiyet eşitsizliğiyle mücadele ediyoruz. Biz de bu seremoniyle eşitsizliğe karşı mücadele eden, başarılarıyla öne çıkan kadın liderleri onurlandırmayı amaçlıyoruz.”

Özkan, bu töreni son üç günde yitirdiğimiz iki kadın lidere; KADER, AÇEV gibi çeşitli kurumlarda görev yapan kadın hakları savunucusu Çiğdem Aydın ve Türkiye’nin en başarılı moda tasarımcılarından biri ve Kagider Kurucu Üyesi Bahar Korçan’a adadığını söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

10 fark yaratan kadın ödüllerine kavuştu

Bu yıl Akademi, Marka/Pazarlama, Medya, Sınırları Aşan, Sosyal Sorumluluk, Tasarım ve Teknoloji kategorilerinde 10 fark yaratan kadın ödüllerine kavuştu. Kadın liderlerden Tazi.ai Genel Müdürü/Kurucu Ortağı ve Akademisyen Prof. Dr. Zehra Çataltepe; NASA Astrobiyoloji Enstitüsü Astrobiyolog ve Wisconsin-Madison Üniversitesi Bakteriyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Betül Kacar ve Türkiye A Millî Kadın Voleybol Takımı ve Fenerbahçe Opet Kaptanı Eda Erdem Dündar seremoniye video mesajlarıyla katıldı.

  • Akademi: Prof. Dr. Evren Balta, Özyeğin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi ve Bölüm Başkanı, TÜSİAD Küresel Siyaset Forumu Akademik Koordinatörü, ve Sabancı Üniversitesi, İstanbul Politikalar Merkezi Kıdemli Uzman
  • Marka/Pazarlama: Ebru Özşuca, Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı
  • Marka/Pazarlama: Kına Demirel, Mimeda Yönetici Direktörü
  • Marka/Pazarlama: Sinem Sandıkçı Gökçen, L’Oréal Türkiye Genel Müdürü
  • Medya: Ezgi Gözeger Özmemiş, FOX Haber Spikeri
  • Sınırları Aşan: Prof. Dr. Betül Kacar, NASA Astrobiyoloji Enstitüsü Astrobiyolog ve Wisconsin-Madison Üniversitesi Bakteriyoloji Bölümü Öğretim Üyesi
  • Sınırları Aşan: Eda Erdem Dündar, Türkiye A Millî Kadın Voleybol Takımı ve Fenerbahçe OPET Kaptanı
  • Sosyal Sorumluluk: Deniz Ataç, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı
  • Tasarım: Aslı Filinta Demir, Tasarımcı
  • Teknoloji: Prof. Dr. Zehra Çataltepe, Tazi.ai Genel Müdürü/Kurucu Ortağı ve Akademisyen

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.