Familia Çocuk Tiyatrosu çocukları eğitmeye devam ediyor

Hayat Kimya 2008 yılında başladığı Familia Çocuk Tiyatrosu ile sosyal sorumluluk projesini hız kesmeden sürdürüyor.

29.02.2012 - 00:00 | MediaCat

Yıllık tuvalet kağıdı kullanım oranı Avrupa ülkelerinin oldukça gerisinde olan ve tuvalet temizliğinin hala bir tabu olduğu ülkemizde bu konuyla ilgili çocukları bilgilendirmek, daha bilinçli ve daha sağlıklı bir yeni nesil için adım atmak isteyen Hayat Kimya, Familia markası ile 2008 yılında bir sosyal sorumluluk projesi başlatmıştı.

Familia Çocuk Tiyatrosu ile çocuklara konuyla ilgili seminerler düzenlemek yerine çocukları eğlendirirken bilinçlendirme yoluna gidildi.

2008 yılının Mart ayında başlanan projede pedagog gözetiminde hazırlanan “Dersimiz Temizlik” ve “Kötü Kral Kazurat” isimli iki oyun ile 4 yıl gibi bir sürede 3-9 yaş arası yaklaşık 100.000 çocuğa ücretsiz olarak ulaşıldı.

Oyun kreşten, ilköğretim 3. sınıfa kadar tüm öğrencilere tuvalet temizliği, tuvalet kağıdının doğru kullanımı ve bu şekilde hepatit A (sarılık), tifo ile para tifo gibi hastalıklardan korunabileceklerini eğlenceli bir şekilde öğretiyor. Bir tiyatro salonuna bağımlı kalmayan Familia Çocuk Tiyatrosu, okulları gezerek, belediyelerin tiyatro salonlarında veya çocuk şenliklerine katılarak yüzlerce farklı noktada oyununu çocuklarla buluşmaya bu yıl da devam ediyor.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.