Facebook’un sessiz ortağı ayrılıyor

Popüler sosyal ağ sitesi Facebook'un yöneticilerinden...

06.10.2008 - 15:56 | MediaCat

Popüler sosyal ağ sitesi Facebook’un yöneticilerinden Dustin Moskovitz, yeni bir başlangıç için kurucusu olduğu şirketten ayrılıyor.

Facebook’un sessiz ortaklarından Dustin Moskovitz, yanına Google’dan Facebook’a transfer edilerek şirketin Mühendislik Yöneticiliği görevine getirilen Justin Rosenstein’ı da alarak yeni bir başlangıç yapmak üzere şirketten ayrılacağını açıkladı.

Dustin Moskovitz’in 2004 yılında üniversite yurdundaki oda arkadaşı Mark Zuckerberg ile dönem arkadaşlarını bir araya getirmek için kurduğu sosyal ağ sitesi Facebook’un günümüzde 100 milyondan fazla kullanıcısı ve 700 çalışanı bulunuyor.

Bu yılın sonunda 300 ile 350 milyon dolar arasında gelir elde etmesi beklenen şirketten ayrılışını “Facebook sosyal yaşantınız için nasıl bir öneme sahipse, yeni yaptığımız site de iş hayatınız için o öneme sahip olacak” sözleri ile duyuran Moskovitz (fotoğrafta solda), gelecekteki ortağı Justin Rosenstein (fotoğrafta sağda) ile bir ay daha Facebook’taki görevlerini sürdüreceklerini belirtti.

Kaynak:www.ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.