Facebook’tan WHO’ya ücretsiz reklam olanağı

Koronavirüs salgını nedeniyle WHO'nun reklamları platformda ücretsiz yayınlanacak.

04.03.2020 - 13:37 | Sencer Uçar

Facebook'tan Türkiye'ye temsilci atama kararı

Koronavirüsle birlikte virüs hakkında yanlış bilgilerin de yayılması üzerine Facebook önemli bir adım attı. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) platformda yayınlayacağı reklamlardan ücret talep etmeyeceklerini açıkladı. Ayrıca diğer kuruluşlara da milyonlarca ücretsiz reklam kredisi sağlanacak.

Global sağlık kuruluşlarınca, koronavirüs hakkındaki yanlış bilgi ve komplo teorisi barındırdığı tespit edilen içerikler de Facebook’tan kaldırılacak. Durumdan istifade etmek isteyenlerin platformda reklam vermelerine de izin verilmeyecek.

WHO’ya ücretsiz reklam olanağının tanınmasının yanı sıra Facebook’ta “coronavirus” araması yapıldığında kullanıcıları arama sonuçlarının tepesinde bir ibare karşılıyor. Söz konusu ibare, kullanıcıları koronavirüs hakkında güncel bilgi almaları için WHO‘nun ya da yerel sağlık otoritelerinin internet sitelerine yönlendiriyor. Virüsün görüldüğü ülkelerde ise bu ibare ana sayfada yer alıyor.

Kaynak: CNBC

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.