Facebook’ta 1,5 milyon kullanıcının hesabı satışta

Kendini Kirllos olarak tanımlayan bir Rus hacker, popüler sosyal ağ sitesi Facebook'ta bulunan 1,5 milyon kullanıcının hesabını kırarak bu hesapları satılığa çıkardı...

26.04.2010 - 00:00 | MediaCat

Kendini Kirllos olarak tanımlayan bir Rus hacker, popüler sosyal ağ sitesi Facebook’ta bulunan 1,5 milyon kullanıcının hesabını kırarak bu hesapları satılığa çıkardı.

1,5 milyondan fazla Facebook hesabını kıran ve bu hesapları 25 ila 45 dolar arası fiyatlarla satışa çıkaran Rus hacker, çaldığı kullanıcı hesaplarının arkadaş listesinin kalabalık olmasıyla birlikte satış fiyatını da artırmaktan geri kalmadı.

Facebook’un toplam kayıtlı kullanıcı sayısı baz alındığında 300 Facebook kullanıcısından birinin hesabının çalındığı tespit edilirken, Kirllos, çaldığı hesapların 700 bin kadarını şu ana kadar sattığını öne sürdü.

Dünyanın önde gelen güvenlik yazılımı şirketlerinden VeriSign’s iDefense Labs, Rus hacker’ın bir Hacker sayfasında kullanıcıların bilgilerini satılığa çıkardığına dikkat çekti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.