Facebook, Vodafone’un kampanyasını örnek gösterdi

Markanın kampanyası 'örnek kampanyalar' arasında gösteriliyor.

11.07.2013 - 17:09 | MediaCat

Facebook, Vodafone'un kampanyasını örnek gösterdi

Vodafone Türkiye‘nin Facebook üzerinde yürüttüğü ‘Vodafone’u öneriyorum’ kampanyası, sosyal ağ tarafından örnek çalışmalar arasında listelendi.

Kampanya çerçevesinde Vodafone’a olan güvenlerini Facebook üzerinden gösteren abonelerin fotoğrafları, her gün Vodafone’un Facebook sayfasındaki kapak fotoğrafı yerine yüklendi. Bu hoş sürpriz, birçok aboneyi şaşırttı. Vodafone’un resmi Facebook hesabında sürekli değişen abone yüzlerinin görünmesi, Facebook kullanıcılarının Vodafone sayfasına olan ilgisini artırdı. Oylamalarda yapılan öneriler de Facebook tarihçesinde hikayelere dönüştü. Oy verenler, arkadaşlarının Facebook listelerindeki ‘akış’ içinde yer aldı. Bu şekilde daha çok Facebook kullanıcısının oylamaya katılması sağlandı.

Facebook, Vodafone'un kampanyasını örnek gösterdiKampanyada ayrıca, 37 farklı hedef kitleye ayrılan, kişiselleştirilmiş 200’den fazla özel mesaj ve görüntü hazırlanarak Facebook üzerinden gönderildi. Bu görüntülerle iletilen davetler aracılığıyla oylamaya katılanlar da isimlerinin içinde geçtiği küçük hikâyelerle karşılaştı. Vodafone’u öneren abonenin profil fotoğrafı, bu hikayelere renk katan birer detay oldu.

Facebook kampanyası, Satmetrix Net Tavsiye Metodu‘yla ölçülen Vodafone’un net tavsiye skorunun tam 5 puan birden yükselmesinde etkili oldu. Ayrıca iki aylık kampanya sonunda 117 bin 469 yeni hayran, Vodafone Türkiye’nin Facebook sayfasını beğendi. Bu da Vodafone Türkiye’nin resmi Facebook sayfasındaki hayran kitlesinde yüzde 169’luk rekor bir artış sağladı.

Vodafone Türkiye’nin örnek kampanyası hakkında detaylı bilgiye buradan [PDF: 202 KB] ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.