Facebook ne kadar üyeye ulaştı?

Dünyanın en geniş sosyal ağına sahip olan Facebook, son verilere göre 300 milyon kullanıcısı ile nakit akış verileri oldukça...

16.09.2009 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın en geniş sosyal ağına sahip olan Facebook, son verilere göre 300 milyon kullanıcısı ile nakit akış verileri oldukça pozitif bir seyir izliyor. Facebook tepe yöneticisi Mark Zuckerberg, blogunda yaptığı açıklamada, Facebook’un gelmiş olduğu noktaya ulaşmasında katkısı olan tüm kullanıcılara teşekkür ettiğini, kullanıcı sayısında büyük artış sağlandığını dile getirdi.

Popüler sosyalleşme sitesinin kurucularından Zuckerberg, Facebook’un büyüme hızının artmaya devam ettiğini, Nisan’dan bu yana yüzde 50’den fazla artış gösterdiğini ve bunun da en çok üyeye sahip sosyalleşme sitesi olma özelliğini pekiştirdiğini kaydetti.

Zuckerberg’in bu açıklamasıyla Facebook’un hala net bir kazanç kaydedemediği, ancak giderek artan popülaritesinin mali anlamda verimli hale gelmeye başladığını söylüyor.

Son ComScore verilerine göre Facebook, Temmuz öncesinde ulaştığı 250 milyon kullanıcı sayısı ile, dünyada en çok ziyaret edilen web siteleri arasında dördüncü sırada yer alıyor. Google, Microsoft ve Yahoo!’nun hemen ardından gelen Facebook’un, 300 milyonu aşkın üyesiyle her yıl reklamlardan yüz milyonlarca dolar gelir sağladığı tahmin ediliyor.

Kaynak: www.brandrepuclic.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.