MediaCat

Facebook İngiltere’de gerçek dostluklar peşinde

Sosyal ağ, yeni yerel stratejiler arayışında.

Facebook İngiltere’de gerçek dostluklar peşinde

ABD’de televizyon mecrasını da kullanmasına rağmen küreseldeki izleyicilerine kendi video platformu üzerinde otomatik olarak yerelleştiren kampanyalarla ya da YouTube filmleriyle ulaşmayı tercih eden Facebook, İngiltere’ye özel bir reklam kampanyası yayınladı.

Facebook’un The Factory adını verdiği kendi kreatif ekibi tarafından hazırlanan kampanya “Arkadaşlar” (The Friends) ismini taşıyor. Ülkenin yerel televizyon kanallarında da yayınlanan kampanya biri 14 Şubat’ta diğeri de 17 Şubat’ta gösterime giren iki filmden oluşuyor. Sosyal ağın yeni yerel stratejiler arayışında olduğunun da bir göstergesi olan kampanyada ayrıca, açıkhava ünitelerinden de faydalanılıyor.

Brand Republic’e konuşan bir Facebook sözcüsü kampanyaya ilişkin olarak “Facebook, arkadaşların bir araya gelerek anlamlı bağlar kurmasını sağlayan bir alan. Bu bölgesel kampanya o bağları onurlandırıyor ve farklı arkadaşlık şekilleri ile hem Facebook’da hem de Facebook dışında yaşantılarımızı zenginleştiriyor” ifadelerini kullanıyor.

Brand Republic’in haberinde kampanyanın kreatif direktörünün TBWA\Media Arts Lab‘daki görevinden 2013 yılında ayrılarak Facebook’a geçiş yapan Scott Trattner olduğu belirtiliyor. Habere göre Facebook’un İngiltere’deki medya planlamasını da Mindshare üstleniyor.

Facebook İngiltere'de gerçek dostluklar peşinde

Kaynak: Brand Republic

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.