MediaCat

Facebook Hikâyeleri herkese açık olarak paylaşılabilecek

Reklamverenler için yeni fırsatlar kapıda.

Facebook Hikâyeleri herkese açık olarak paylaşılabilecek

Ulaştığı kitle itibarıyla daha önceleri sınırlı bir paylaşım imkânı sunulan Facebook‘un Snapchat benzeri kısa ömürlü video ve fotoğraf paylaşım servisi Hikâyeler, bundan sonra tüm kullanıcılara açık olarak kullanılabilecek. Böylelikle de Facebook kullanıcılarının Hikâyeler’de yaptıkları paylaşımlar herkes tarafından görüntülenebilir duruma gelecek.

Hikâyeler servisi Facebook tarafından bu yılın Mart ayında başlatılmıştı. Kullanıcılar, anlık video ve fotoğraflarını arkadaş listelerinde bulunan kişiler ile paylaşabiliyordu. Ayrıca, oluşturulan hikâyeler aracılığı ile ünlülerin günlük yaşamlarından kesitleri hayranları ile paylaşmaları ya da kanaat liderlerinin içeriklerini takipçilerine ulaştırmaları hedefleniyordu.

Günlük aktif kullanıcı sayısı 1,3 milyara ulaşan Facebook ise Hikâyeler servisi aracılığı ile günlük aktif kullanıcı sayısı 166 milyon olan Snapchat gibi rakiplerine karşı üstünlük sağlamayı ve kullanıcıları kendisine çekmeyi hedefliyor.

Facebook’un kardeş platformu Instagram da Hikâyeler özelliğini markalara ve sayfalara açmış, tıpkı Snapchat’te olduğu gibi, reklamlar da kullanıcıların hikâyeleri arasında görüntülenebilir olmuştu.

Facebook’un son hamlesi ile birlikte Instagram ve Snapchat’in izinden gittiği düşünülüyor. Fakat işletme sayfaları henüz Hikâyeler servisinden yararlanabilme şansına sahip değil. İşletme sayfalarının bu özelliği ne zaman kullanmaya başlayabileceğine dair kesin bir tarih de verilmiyor. Fakat Facebook’un bu hamlesi ile reklam gelirlerini artırmayı hedeflediğini söylemek elbette yanlış olmayacak. Facebook eğer Hikâyeler aracılığı ile arzuladığı rakamlara ulaşabilirse, bu formatın ilerleyen zamanlarda reklamverenler açısından bir hayli popüler olacağı da ortada.

 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.