Facebook Friendfeed’i satın aldı

Facebook ile Twitter arasındaki rekabet gittikçe kızışıyor. Facebook, Twitter'ın büyümesine...

11.08.2009 - 10:33 | MediaCat

Facebook ile Twitter arasındaki rekabet gittikçe kızışıyor. Facebook, Twitter’ın büyümesine FriendFeed ile cevap verdi. Facebook, FriendFeed’i satın aldı. Facebook böylece sadece Twitter değil, MySpace ve Google ile de rekabeti artırmak istiyor.

Alış fiyatı açıklanmamakla birlikte, on milyonlarca dolar tutarında olduğu sanılıyor. FriendFeed daha iki yıl önce Google’un bazı eski çalışanları tarafından kuruldu. FriendFeed’in halihazırda sadece 12 çalışanı bulunuyor. Facebook’un kurucusu Zuckerberg, FriendFeed’i ilk gördüğünde basit ve kullanışlı yaklaşımını beğendiğini söyleyerek, artık FriendFeed’in mühendislerinin Facebook için çalışacağını söyledi.

Bununla birlikte, FriendFeed’in şimdilik ayrı yapısını sürdüreceği açıklandı. Facebook’un, FriendFeed’in kendinde olmayan bazı özelliklerini nasıl absorb edeceği ve nihayetinde iki sosyal arkadaşlık sitesinin ileride tam anlamıyla birleştirip birleştirmeyeceği ise şimdilik açık sorular olarak kalıyor.

Satın alma anlaşması kapsamında Friendfeed’in mevcut 12 çalışanı Facebook kadrusuna geçecek. Friendfeed’in dört kurucusu ise Facebook’un Ar-Ge ve ürün geliştirme departmanlarında yönetici pozisyonunda görev yapacaklar.

Friendfeed’in durumunun netleşmesinden sonra gözler ister istemez Twitter’a çevriliyor. Zira Twitter’ın adı da son zamanlarda çeşitli satın alma ya da birleşme ihtimalleri ile birlikte anılıyor. Özellikle Google’ın Twitter ile yakından ilgilendiği biliniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.