Facebook fotoğraflı reklam haberini yalanladı

Huffington Post'un haberine göre Facebook reklamlarında üyelerin fotoğrafını görüntülediği bilgisini yalanladı.

25.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Huffington Post’un haberine göre Facebook reklamlarında üyelerin fotoğrafını görüntülediği bilgisini yalanladı. Bunun sosyal mecralarda dolanan bir dedikodudan ibaret olduğunu açıklayan Facebook, reklamlarının eskiden olduğu gibi yayınlandığını belirtti.

Hem uluslararası hem yerel medyada pek çok mecra Facebook’un "sponsorlu reklam"larında üye fotoğraflarını kullandığı haberine yer verdi.

Facebook sözcüsü bu haberi kötü dedikodu ve yanlış bilgi olarak değerlendirdi. Açıklamasında, Facebook’un sosyal reklamlarını 2007’de yayınlamaya başladığını bildiren görevli, dedikoduların yayılmaya başladığı geçen hafta uygulamayla ilgili herhangi bir değişiklik yapılmadığının altını çizdi.

Facebook’un açıklamasına göre, bir kullanıcı Facebook sayfasındaki bir markayı "beğen"irse, diğer kullanıcılar marka adını ve logosunu beğenen kişinin adıyla birlikte görebiliyorlar. Fakat üyenin fotoğrafı gösterilmiyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.