Facebook’tan yeni bir sosyal medya ölçü birimi

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağı Facebook, markaların sosyal medyadaki gerçek performansının ölçümlenebilmesi konusunda

06.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağı Facebook, markaların sosyal medyadaki gerçek performansının ölçümlenebilmesi konusunda büyük bir fayda sağlaması beklenen yeni bir enstrüman lanse etti. Markalarının fan sayfalarına verdikleri önemin ve bu sayfalara üye olan kullanıcı sayısının gittikçe arttığı gerçeğinden yola çıkan Facebook’un geliştirdiği yeni aracın adı ise ‘are talking about this.’

Bu yeni araç, markaların fan sayfalarının üye sayılarının yanısıra kaç üyenin o sayfa ve marka hakkında konuştuğunu, yorum yaptığını görmeye imkan sağlıyor. Böylece hangi markaların sosyal medya takipçilerinin daha aktif olduğu açıkça ortaya çıkıyor.

Bu yeni aracın, sosyal medyada etki ve başarı kriterlerini yeniden belirleyeceği ve fan sayfalarının üye sayılarıyla övünen birçok markanın, sosyal medya performanslarını yeniden gözden geçirmeleri sonucunu beraberinde getireceği tahmin ediliyor.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.