Facebook’ta ilk 5’e giren Footbo City dünyaya açıldı

Turkcell’in Facebook üzerinden oynanan futbol menajerlik ve şehir kurma oyunu Footbo City’de nüfus patlaması yaşanıyor.

09.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Turkcell’in Facebook üzerinden oynanan futbol menajerlik ve şehir kurma oyunu Footbo City’de nüfus patlaması yaşanıyor. 850 binden fazla nüfusuyla Facebook’ta dünya genelinde en çok oynanan ilk 5 futbol oyunu içinde yer alan Footbo City İngilizce versiyonuyla da dünyaya açıldı.

Turkcell ve iş ortağı Pixofun tarafından geliştirilen futbol menajerlik ve şehir kurma oyunu Footbo City, her geçen gün daha da büyüyor. Footbo City tutkunları bugüne kadar yaklaşık 500 milyon işlem gerçekleştirdi, oyundaki kulüp mağazalarından 28 milyon kez alışveriş yaptı. 70 milyon amigo ve casus gönderdi. 28 milyondan fazla maç heyecanının yaşandığı Footbo City’de inşaa edilen bina sayısı 9,5 milyonu geçti.

Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, Footbo City’nin gördüğü yoğun ilgi sayesinde Facebook gibi bir mecrada dünya çapında bir başarıya imza attıklarını dile getirdi. Bu başarı üzerine Footbo City’nin İngilizce versiyonunu da hizmete sunduklarını belirtti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.