!F Bu yıl Ericsson’la daha interakt!f

Festivaller dışında izleyicisi ile buluşmakta zorlanan kısa film dünyasının yakın gelecekteki mecrasını mobil platformlar olarak gören Ericsson, 14- 24 Şubat tarihleri arasında 7.’si düzenlenecek olan !f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali kapsamında bu yıl da Kısalar Bölümü’nü destekliyor.

14.02.2008 - 13:21 | MediaCat

Festivaller dışında izleyicisi ile buluşmakta zorlanan kısa film dünyasının yakın gelecekteki mecrasını mobil platformlar olarak gören Ericsson, 14- 24 Şubat tarihleri arasında 7.’si düzenlenecek olan !f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali kapsamında bu yıl da Kısalar Bölümü’nü destekliyor. Ericsson bu yıl izleyicilere daha interaktif bir festival deneyimi yaşatmak ve festival keyfini sinema salonları dışına da taşımak için ücretsiz olarak yeni servisler sunuyor.


Mobil Hatırlatma

Mobil Hatırlatma hizmetinden yararlanmak isteyen festival izleyicileri, www.ifistanbul.com internet adresine girerek izlemek istedikleri filmleri işaretleyebiliyor. Film listesini oluşturan kişiler, sonrasında bu listeyi arkadaşları ile de paylaşabiliyor. Aynı zamanda cep telefonuna, gösterim gününden bir gün önce kısa mesaj ile film bilgileri ücretsiz olarak gönderiliyor.


Anında Yorum

Festival kapsamındaki filmler sonrasında izleyiciler yorumlarını anında paylaşabiliyor. Cep telefonu ile tüm operatörlerden 5453’e filmin adı ya da film öncesinde perdeye yansıtılacak film kodu ile birlikte kısa mesaj olarak yollanan yorumlar !f İstanbul web sitesine yükleniyor. Böylece izleyiciler görüşlerini tüm festival meraklılarına aktarırken, o gösterime katılan birçok insan ile de karşılıklı fikir alışverişi de yapabiliyor.


Cepte Fragman

Ericsson bu yıl !f Festivali’nin beklenen fragmanlarını cebe taşıyor. Bu yıla özel seçilen “featured films” fragmanları kısa mesaj ile tüm operatörlerden 5453’ten istenebiliyor. İzlenmek istenen fragmanların kodlarına ise !f İstanbul internet sitesinden ulaşmak mümkün.


Mobil Dünya için Film Çekmenin İncelikleri

Gelişen iletişim teknolojileri, cep telefonlarını TV ve film izlenilen birer mecraya dönüştürdü. Dünyadaki bir çok medya kanalı izleyicilerine artık cep telefonları üzerinden özel içerik sunuyor. Cep telefonlarında izlenmek üzere çekilen filmler için yarışmalar, festivaller düzenleniyor. Bu yeni oluşan mecrada küresel gelişmeleri, tecrübeleri ve örnekleri; izleyicinin beklentilerini ve eğilimlerini, teknolojinin sunduğu imkanları Ericsson Türkiye & İsrail Pazarlama Müdürü Cenk Kırbaş, 18 Şubat Pazartesi saat 17:00’de Taksim The Hall Ana salonundaki atölye çalışması ile paylaşacak.


Obses!F

Ericsson’un desteklediği obses!f TV, herkesin bir gün yönetmen olacağı fikriyle biraraya gelen insanların oluşturduğu en yaratıcı video paylaşım sitesi. Videonuzu çekip ortak bir platform üzerinde paylaşmanızı sağlayan obses!f.tv bu yıl festivalle birlikte birinci yaşını kutluyor. !f İstanbul’un “Türkiye’den Kısalar” yönetmenlerini ve obses!f.tv (www.obsesif.tv) üyelerini ağırlayacağı parti, 21 Şubat Perşembe saat 22:00’de festival merkezi The Hall’da gerçekleşecek. !F Türkiye’den Kısalar yarışmasının ödül töreninin de yapılacağı partide Automata ve Evren Yantaç; kısalar ve obses!f.tv görüntülerini kendi setleriyle harmanlayacak; Hakan Tamar ise DJ seti ile bilinen şarkıların bilinmeyen versiyonlarını katılımcılarla paylaşacak.

Daha fazla bilgi için www.ifistanbul.com

Ayrıntılı bilgi için: Özge Aksoy, GCI Istanbul, 0212 290 28 20, ozge.aksoy@grey.com.tr