Eurovision temsilcimiz belli oldu

53. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi bir grup temsil edecek. Eurovision'a gidecek olan grup...

10.12.2007 - 09:46 | MediaCat

53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi bir grup temsil edecek. Eurovision’a gidecek olan grup…

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Türkiye’yi 53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etmek için “Mor ve Ötesi” ile ‘prensipte anlaşma’ sağlandığını açıkladı.

TRT öncelikle Türkiye’yi 53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etmesi için 5 grup ya da sanatçı tespit etmişti. Bunların arasında “mega star” Tarkan da bulunuyordu. TRT’nin yaptığı 5’li listede birinci sırada olan Tarkan, bu öneriyi kabul etmedi. Tarkan’ın devre dışı kalmasının ardından TRT, sıralamada yer alan diğer sanatçı ve gruplarla görüşmeye başladı.


Şarkı Türkçe olacak…

Bu görüşmeler, büyük ölçüde tamamlandı. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, yaptığı açıklamada, “Mor ve Ötesi” ile ‘prensipte anlaşma sağlandığını’ belirterek, kısa süre içinde imzaların atılabileceğini söyledi. Şahin, Mor ve Ötesi’nin seslendireceği parçanın Türkçe olacağını vurguladı.

Türkiye, 2003 yılında Riga’da gerçekleştirilen 48. Eurovision Şarkı Yarışması’na Sertab Erener’in “Everyway That I Can” adlı İngilizce şarkısıyla katılmıştı. Erener, birinciliği elde etmişti. Finlandiya’da gerçekleştirilen 52. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil eden Kenan Doğulu da “Shake it up Şekerim” adlı parçasıyla dördüncülüğü elde etmişti.

Kaynak: Sabah

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.