Eurovision’da seslendirilecek şarkı Şubat’ta açıklanacak

53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek “Mor ve Ötesi” grubu, TRT’ye sunmak için

09.01.2008 - 11:37 | MediaCat

53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek “Mor ve Ötesi” grubu, TRT’ye sunmak için hazırladığı 3 şarkının stüdyo kayıtlarına dün başladı. Yarışmada seslendirilecek şarkı, TRT tarafından belirlenecek ve Şubat ayında kamuoyuna açıklanacak

Mayıs ayında Belgrad’da düzenlenecek 53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmesi için TRT’nin anlaştığı “Mor ve Ötesi” grubu, çalışmalarına devam ediyor.


53. Eurovision şarkı yarışması

53. Eurovision Şarkı Yarışması’nın finalinde bu yıl ev sahibi Sırbistan’ın yanı sıra İngiltere, Fransa, Almanya ve İspanya dışındaki tüm ülkeler, yarı finallere katılacak. Yarı finallerde yarışacak ülkeler ise 2 grupta toplanacak. İlki 20 Mayıs, ikincisi 22 Mayıs 2008’de gerçekleşecek yarı finallerde, her ülke kendisinin içinde bulunduğu yarı finali yayımlamak ve tele oylamaya katılmak zorunda olacak. Yarı final gruplarında yer alacak ülkelerin hangilerinin olduğu ise bu ay içinde Belgrad’da çekilecek kurada belli olacak.
Yarışmanın 24 Mayıs 2008 tarihinde yapılacak finalinde ise yarı finallerden gelen 20 ülkenin yanı sıra İngiltere, Fransa, Almanya ve İspanya ile ev sahibi ülke olmak üzere 25 ülke yarışacak.

Kaynak: Ntvmsnbc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.