Eurosport’un yeni Türkçe spor portalı açılıyor

Eurosport'un yeni Türkçe spor portalı, Eurosport ve MCD Digital'in ortaklığıyla tr.eurosport.com adresinden...

13.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Eurosport’un yeni Türkçe spor portalı, Eurosport ve MCD Digital’in ortaklığıyla tr.eurosport.com adresinden 2 Kasım’da erişime açılıyor.

Eurosport – MCD Digital ortaklığı, Eurosport’un internet üzerindeki hedef kitlesi kadar, Avrupa spor sektöründe yüzde 9’luk dilimle dördüncü sırada yer alan Türkiye’deki spor izleyicisinin gelişimine de katkıda bulunacak.

Eurosport’un Türkçe spor portalı, internet kullanıcılarına yüksek kaliteli yerel ve yabancı içerikle birlikte en ünlü spor yazarlarından yorumlar ve canlı anlatımlar sunacak. Bu yeni portal, Eurosport’un ileri teknolojik altyapısını ve büyüme kapasitesini kullanarak, internet kullanıcılarına gelişmiş bir web teknolojisi ve spor alanında üstün bir internet deneyimi sunacak.

Eurosport’un Türkçe web sitesinin içeriği MCD Digital’in İstanbul ofisindeki editörleri, Eurosport’un yurt dışında faaliyet gösteren gazetecileri ve teknik ekipleri tarafından oluşturulacak. Bu yerli ve yabancı ekipler, sporseverlere internet üzerindeki en kaliteli spor deneyimini sunmak için birlikte çalışacaklar. Eurosport’un yurt dışındaki editörleri yabancı kaynaklı içerik üzerinde yoğunlaşırken, MCD Digital’in kendi ekibi de Türkiye’deki sporseverlere, özellikle futbol ve basketbol ağırlıklı yerel içerik sağlayacak. Web sitesinin içerik açısından hedefi, internet kullanıcısına 120’den fazla spor dalını kapsayan geniş bir alanda en kapsamlı ve en kaliteli içeriği sunmak.

Eurosport Group CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Laurent-Eric LE LAY, konuyla ilgili olarak “Eurosport markasını Türkiye gibi bir kilit pazara doğru genişletmek grubumuz için çok önemli bir adım. Eurosport, 2000 yılından bu yana MCD Multi Channel Developers ile işbirliği içerisinde yerelleştirilen ve Türkiye’de MCD tarafından yayın hayatına sokulan Eurosport, Eurosport 2 ve Eurosport HD ile Türkiye’deki popülerliğini ve başarısını arttırmaya devam ediyor. Medya platformumuzu interneti de kapsayacak şekilde genişletirken, Türkiye’deki sporseverlere kapsamlı bir dijital spor dünyası sunmak adına MCD Digital ile işbirliğine girmekten mutluluk duyuyoruz. Hedefimiz Türkiye’nin en önde gelen spor portalı olmaktır.” açıklamasını yaptı.

MCD Digital CEO’su Cenk Oflaz ise “Türkiye’de her ay 13 milyonu aşan tekil ziyaretçi sayısına ulaşan online faaliyetlerimize ek olarak, Türkiye’nin bir numaralı spor portalını yaratmak üzere Eurosport ile ortaklığa adım atmaktan mutluluk duyuyoruz. tr.eurosport.com ile Tükiye’de tek bir internet adresi olmakla kalmayıp video paylaşım siteleri ve sosyal medya ağları ile entegre, internetin her yerine tamamına yayılmış sporun kaynağı olmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.