Euromoney’den Turkcell’e Ödül

Turkcell, Euromoney Trade Finance Magazine tarafından “Yılın Ticari Finansman İşlemi Ödülü”ne layık görüldü...

21.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Turkcell, Ericsson’dan ithal edilen toplam 360 milyon USD tutarındaki telekomünikasyon ekipmanının finansmanında izlenen yenilikçi yöntem ve gösterilen başarı nedeniyle dünya çapında iş dünyasının büyük ilgiyle takip ettiği prestijli Euromoney Trade Finance Magazine tarafından “Yılın Ticari Finansman İşlemi Ödülü”ne layık görüldü. 

Ödüle layık bulunan finansman anlaşmaları, Credit Agricole CIB ve Nordea Bank AB aracılığı ve Swedish Export Credits Guarantee Board (EKN) garantisiyle Haziran ve Temmuz 2009’da imzalanmıştı. Finansman işlemi, Turkcell için yaklaşık 285 milyon USD ve ve Turkcell Grup şirketlerinden Ukrayna merkezli Astelit için yaklaşık 75 milyon USD  olmak üzere iki parçalı olarak gerçekleştirildi.

Ödül, işlemi gerçekleştiren kurumların yöneticileri ve Turkcell Hazine Bölüm Başkanı Murat Doğan Erden’in katılımları ile 29 Haziran 2010 akşamı Londra Sheraton Park Lane’de düzenlenen törende takdim edildi. Ticaret finansmanı alanındaki bu başarılı anlaşmayla Turkcell’e ve Turkcell Grup şirketlerine büyük fayda sağladıklarını belirten Erden, “Bu ödülle, aracı ve garantör kurumlarla beraber uzun saatler emek vererek hazırladığımız yenilikçi anlaşmanın takdir görmesi hepimizi bir kez daha sevindirdi. Türkiye’den NYSE’e kote tek şirket olan Turkcell’in finans yönetimi alanında da diğer şirketlere örnek gösterilmesi Turkcell ailesi olarak hepimize gurur veriyor” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.