Etkinlikler için aşı şartı gündemde

Maç, tiyatro, sinema ve konser gibi etkinliklere girişte aşılanmış olma şartı aranması gündemde.

06.07.2021 - 11:06 | Simge Şenses

Etkinlikler için aşı kartı gündemde

Hükümet, aşı olmaktan kaçınanların direnişini kırmak ve gençlerin aşıya ilgisini artırmak amacıyla yeni yaptırımları devreye sokmayı tartışıyor. Aşı olmayanların maçlara, tiyatro, sinema salonlarına ve konser alanlarına alınmaması ise masaya yatırılan konular arasında.

Aşılamanın hız kazanması için ek adımlar atılması da planlanıyor. Buna göre, bazı illerde dar kapsamlı olarak faaliyetlerini sürdüren gezici aşı ekipleri illerin taşra bölgelerine ulaşmak için daha yoğun bir şekilde çalışacak. Aşıların vatandaşın ayağına gitmesi il yönetimlerinin inisiyatifinde olacak ve bu çalışma sağlık il müdürlükleriyle koordineli biçimde yürütülecek. Cami girişleri ve büyük pazar yerlerine aşı standı kurulabileceği gibi tarım işçileri ile büyük yol şantiyelerine de ekipler yönlendirilebilecek.

Önümüzdeki 3 ay içerisinde en az 15 milyon kişinin daha aşılanması hedeflenirken, aşı kampanyasının başında aşı olanların bir ay sonra sıra ikinci dozlarına geldiğinde günlük aşı sayısının 2 milyon doza çıkması gerektiği, aksi takdirde aşılama oranında gerileme görülebileceği belirtiliyor.

Kaynak: T24

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.