MediaCat

Ertelenen EURO 2020 heyecanı masa oyununa dönüştü

Socrates Dergi, futbolseverlere masa oyunu Henri’nin Hayali ile sesleniyor.

Ertelenen EURO 2020 heyecanı masa oyununa dönüştü

Avrupa’da liglerin oynanmadığı yaz döneminde futbolseverlerin yüzünü güldüren Avrupa Futbol Şampiyonası pandemi nedeniyle önümüzdeki yıla ertelendi ama Socrates Dergi, hayal kırıklığına uğrayan futbolseverlere şampiyona heyecanını yaşatmanın ve şampiyonayı hatırlatmanın eğlenceli bir yolunu buldu.

Avrupa Şampiyonası’nı ilk hayal eden isim olan Fransa FIFA temsilcisi Henri Delaunay’dan ilham alan Socrates Dergi, şampiyonayı Henri’nin zihin kıvrımlarında ilerleyen “Henri’nin Hayali” adlı masa oyununa dönüştürdü. Oyunun kurgusunda, board’unda ve kartlarında şampiyona tarihine damga vuran oyuncular, hocalar, goller, formalar, unutulmaz anlar yer aldı. Henri’nin Hayali, futbol bilgisini sınarken bir yandan da oyunculara şampiyonayı tatlı biçimde anıp, eğlenebilecekleri bir deneyim sunuyor.

İki oyuncu ve bir master ile oynanan Henri’nin Hayali’nde her oyuncu en başta bir efsane kart çekiyor. Şampiyona tarihinden efsane oyuncuların yer aldığı kartlar, oyunculara farklı özellikler sağlıyor. Oyunda ilerlemek için ortadan çekilen farklı türdeki kartlar kullanılıyor. Bu kartlar bazen pozitif bazen negatif etki yaratıyor. Tabu, Bilgi, Forma ve Tahmin temalı dört farklı kart havuzu bulunuyor. Oyuncular, bu kartları çekerek Henri’nin zihin kıvrımlarında ilerleyip zafere ulaşmaya çalışıyor. Oyundaki özel “Karambol” alanları ise bazen şampiyona tarihinden pozitif bir senaryo sunup oyuncunun ilerlemesini sağlarken bazen de tam aksi sonuçlar doğuruyor.

Socrates Dergi ekibinden Caner Eler, Onur Erdem, Erman Yaşar ve Emre Özcan’ın karşılaştığı, Ozan Can Sülüm’ün ise master rolünü üstlendiği dörtlü final dün itibarıyla Socrates YouTube kanalında başladı. Mini şampiyonanın kazananı ise üç karşılaşma sonunda belli olacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.