MediaCat

Ersin Özince: 2006’da yüzde 18 büyüdük

İş Bankası, 30 Mart 2007 tarihinde gerçekleştirilecek Olağan Genel Kurulu öncesinde düzenlediği

Ersin Özince: 2006’da yüzde 18 büyüdük

İş Bankası, 30 Mart 2007 tarihinde gerçekleştirilecek Olağan Genel Kurulu öncesinde düzenlediği basın toplantısı ile 2006 yılı faaliyetlerine ilişkin bilgileri paylaştı.

İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, basın toplantısında yaptığı konuşmada 2006 yılı içerisinde Türkiye’nin en büyük bankası konumuna yükselen İş Bankası’nın, aktiflerini bir önceki yıla göre yüzde 18 artırarak 75.2 milyar YTL’ye çıkardığının altını çizerken, 2000 yılından itibaren bakıldığında aktiflerin yaklaşık 9 kat büyüdüğünü söyledi. Özince, kredilerini 29.8 milyar YTL’ye ulaştırarak, en yüksek kredi hacmine sahip banka unvanını pekiştirdiklerini ifade etti.

Özince, İş Bankası’nın aktif toplamının 2005 yılına göre yüzde 18 oranında artırıp 75,2 milyar Yeni Türk Lirası’na çıkardığını ve 2000-2006 döneminde aktiflerini yaklaşık 9 kat büyütmüş olduğunu belirtti. Bankanın, 2006 yılında kredilerini 29,8 milyar Yeni Türk Lirası’na ulaştırarak, en yüksek kredi hacmine sahip banka unvanını pekiştirdiğini vurgulayan Özince, İş Bankası’nın 2006 yılında yalnızca aktif büyüklüğü ve krediler açısından güçlü konumunu sürdürmekle kalmayıp, en yoğun rekabetin yaşandığı mevduatta da bir önceki yıla göre % 25 büyüme sergilediğini söyledi. Özince, mevduatta 46,4 milyar Yeni Türk Lirası’na varan bir büyüklüğe ulaştıklarını ifade ederek, İş Bankası’nın 2001 krizi sonrasındaki 5 yıllık dönemde mevduat tabanını yaklaşık dört katına çıkarmış olduğunu dile getirdi.

Ersin Özince, İş Bankası’nın finansın her alanında faaliyet gösteren iştirakleri ile birlikte Türk bankacılığındaki lider konumunu pekiştirerek koyduğu hedeflere, müşterilerinin teveccühü, çalışanlarının gayreti ve hissedarlarının güveni ile ulaşacağını söyleyerek konuşmasını noktaladı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.