Ericsson’da atama

Ericsson Türkiye ve İsrail Pazar biriminde Turkcell ve Tellcom’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak

03.06.2008 - 15:30 | MediaCat

Ziya Erdem, 1 Haziran 2008 tarihinden itibaren Ericsson Türkiye ve İsrail Pazar biriminde Turkcell ve Tellcom’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Erdem 2005 yılından beri CETEL Çalık Enerji Telekomünikasyon bünyesinde Üst Düzey sektör danışmanı olarak görev yapıyordu.

2004 yılında Interkom Telekomünikasyon şirketinde CEO olarak 1 yıl süreyle görev alan Ziya Erdem, öncesinde Sabancı Telekomünikasyon’da COO (Chief Operations Officer) görevindeydi. Sabancı Telekom’da Kurumsal Satış, (ses&veri), Teknoloji ve Yeni Ekonomi Servisleri (B2c&B2B) birimlerinin yöneticiliğini üstlendiği görevi içinde Türk Nokta Net şirketinin Sabancı bünyesinde markalaştırılma sürecinde aktif rol aldı. 2000 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak başladığı Türk Nokta Net Bilgi Hizmetleri’nde CEO olarak 2 yıl görev yaptı. Yöneticiliği döneminde şirket yeniden yapılanmaya girerek kurumsal pazarda üçüncü sıraya; tüketici portalı ise online reklamcılık pazarında birinci sıraya yerleşti.

1997-2000 yılları arasında Türkiye’nin öncü ISS (Internet Servis Sağlayıcısı) ve Elektronik Ticaret uygulamaları geliştiren TicaretNet’deki Genel Müdürlük görevi öncesinde Mansan’da Yönetim Kurulu üyesi ve Genel Müdür; ’88-’93 arasında aile şirketi olan PaBalk Şirketler Grubunda Yönetim Kurulu üyesi olarak çalıştı.

Üniversite eğitimini 1984 yılında ABD’de U.S. International University at San Diego’da İşletme üzerine tamamlayan Ziya Erdem, U.S. National University San Diego’dan MBA derecesi ve Colemen College San Diego’da Bilgisayar Programcılığı alanında diplomaya sahip.

Türkiye Internet Servis Sağlayıcılar Derneği kurucularından olan Ziya Erdem, evli ve bir çocuk babası.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.