Ericsson Türkiye’de atama

Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (IISS) ve Türkiye-Avrupa Birliği Derneği üyesi olan...

03.02.2009 - 14:35 | MediaCat

Erhun Baş, Ocak 2009’da Kamu İlişkileri ve Ekonomik Konular Yöneticisi olarak Ericsson Türkiye bünyesine katıldı.

Baş, 2001 yılında açılan sınavla Avrupa Birliği (AB) Uzman Yardımcısı olarak girdiği Başbakanlık Avrupa Birliği Genel Sekreterliğinde (ABGS) 2004 yılından beri AB Uzmanı olarak görev yapıyordu.

Kamu hizmeti öncesinde merkezi Brüksel’de bulunan NATO-Parlamenterler Meclisi’nde Araştırma Asistanı olarak da çalışan Erhun BAŞ ABGS’deki görevi süresince; AB ile katılım müzakerelerinin koordinasyonu, yasal uyum, AB tarafından finanse edilen projeler ve ikili işbirliği alanlarında çalıştı.

Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (IISS) ve Türkiye-Avrupa Birliği Derneği üyesi olan Baş, AB ve dış politika konularında katılımcı, konuşmacı ve eğitici olarak uluslararası düzeyde çok sayıda toplantı, seminer ve eğitim programında aktif olarak yer aldı.

Erhun Baş, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü birincilikle bitirdi. Fulbright bursiyeri olarak ABD – Washington DC’de bulunan Johns Hopkins Üniversitesi İleri Uluslararası Çalışmalar Okulu (SAIS)ten Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans derecesi alan Baş, aynı üniversitenin Bologna Merkezi’nden diploma, Georgetown Üniversitesi-TFAS Uluslararası Politika ve Ekonomi sertifikası; İtalya Trento ve Avusturya Innsbruck Üniversiteleri’nden Avrupa Birliği Çalışmaları sertifikasına sahip. Erhun Baş son olarak İngiliz Dışişleri Bakanlığı Chevening bursuna hak kazanarak London School of Economics’de Akdeniz Birliği üzerine araştırmalarda bulundu.

1976 İzmir doğumlu olan Erhun Baş, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca biliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.