Ericsson Türkiye İK Yönetimi’ne yeni isim

Yeşim Arkış, Türkiye ve İsrail Pazar Birimi’nde İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Ericsson bünyesine katıldı.

28.11.2007 - 08:55 | MediaCat

Yeşim Arkış, Türkiye ve İsrail Pazar Birimi’nde İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Ericsson bünyesine katıldı.

Arkış, BT sektöründe İnsan Kaynakları yönetimi konusundaki deneyimini, İstanbul’da bulunan Ericsson merkezinden yürüteceği yeni görevine taşıyacak.

1971 yılında Adana’da doğan Yeşim Arkış, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Alman Dili Edebiyatı ve İngilizce Öğretmenliği çift anadal eğitiminin ardından, aynı üniversitede Bilgi Teknolojileri Programı’nı tamamladı.

1997 yılında Arkış, ACK Group’da İnsan Kaynakları ve İdari İşler departmanının oluşum ve yönetim süreçlerinde görev aldı. Sonrasında Siemens-Simko’da İnsan Kaynakları Uzmanı olarak IK süreç yönetimi, geliştirilmesi ve SAP uygulaması sorumluluklarını üstlendi.

Yeşim Arkış Pamukbank’ta İnsan Kaynakları Yetkilisi olarak eğitimde süreç gelişimi, performans ve kariyer projelerinde 2 yıllık görevinin ardından Mayıs 2005 tarihine kadar I-BİMSA’da Kalite ve İnsan Kaynakları Uzmanı, Yönetim Temsilcisi ve BİMSA’da İnsan Kaynakları ve Kalite Yöneticisi olarak çalıştı.

Ericsson bünyesine katılmadan önce T-Systems’da İnsan Kaynakları’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, Almanya T-Systems’da İK Yönetciliği ve Macaristan T-Systems’da İK Direktörlüğü görevlerinde yer aldı.

IK alanında farklılık yaratabilmek için süreç anlayışı ve uygulamasında BT sistemleri ile optimizasyon yaratılabileceğini belirten Yeşim Arkış, Ericsson Türkiye’nin açıkladığı 3 yıllık Ar-Ge ve İnsan Kaynağı yatırım planı çerçevesinde hızla ilerlediğini söyledi. Ericsson gibi tüm süreçleri tanımlanmış, hedef odaklı bir yapıda bulunmaktan mutluluk duyduğunun altını çizen Arkış, “Ericsson her kademede kendi alanlarında uzman ve şirketinin gelecek hedefleri hakkında bilgi sahibi insanların oluşturduğu, çalışanına aidiyet duygusunu verebilen, kurumsal bir yapı” şeklinde konuştu.

Detaylı Bilgi İçin:
http://www.ericsson.com.tr / Özge Aksoy, GCI Istanbul, ozge.aksoy@grey.com.tr 0212 290 28 20

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.