Ericsson merkeze Türkiye’den transfer

4 yıldan bu yana Ericsson Türkiye’de pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yürüten...

16.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Ericsson’un dünyadaki pazarlama birimlerinin yönetimine Türkiye’den Yiğit Kulabaş atandı. Şirketin Türkiye operasyonundan transfer olan Kulabaş, strateji tarafında Ericsson’un rotasını çizecek. Ericsson dünyadaki pazarlama işlerine yön veren başkanlık pozisyonuna Türkiye operasyonundan Yiğit Kulabaş’ı (39) atadı. 
 
4 yıldan bu yana Ericsson Türkiye’de pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yürüten Kulabaş yeni işine başladı.

Şu anda iki taraftaki görevini de sürdüren, 3 gün İsveç’te 2 gün İstanbul’da çalışan Kulabaş, Ocak 2010’dan itibaren tam zamanlı olarak İsveç’te çalışmaya başlayacak. İş teklifinin kendisine merkezden geldiğini belirten Yiğit Kulabaş, yeni pozisyonla birlikte şirketin ana pazarlama faaliyetlerinden kendisinin sorumlu olacağını söyledi.

Stratejiyi belirleyecek
 
Telekom altyapısı işinde en büyük oyuncu olan Ericsson’da 77 bin kişinin çalıştığını hatırlatan Kulabaş, dünyadaki tüm ülkelerdeki pazarlama birimlerinin, kendisi ve ekibi tarafından belirlenecek pazarlama stratejileri üzerine hareket edeceğini ifade etti.

Şirketin gideceği yönle ilgili olarak şu anda bir detay vermeyen Kulabaş, kriz döneminde birçok oyuncunun sarsıldığını, buna karşılık Ericsson’un büyümeyi sağlayan bir şirket olduğunu aktardı. Kulabaş ayrıca kriz döneminde de şirketin satınalma operasyonlarına davet ettiğini anlattı. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitiren Kulabaş, Ericsson’dan öncesinde, NCR Türkiye (4 yıl), Oracle Türkiye (2 yıl) ve Microsoft Türkiye (8 yıl) ofislerinde yöneticilik yaptı.
 
3G anlaşmalarıyla öne çıktı

Yiğit Kulabaş’ın bu pozisyonuna getirilmesinde Türkiye’deki işlerin de önemli etkisi var. Başta Turkcell olmak üzere Avea ile büyük hacimli iş yapan Ericsson Türkiye, üçüncü nesil (3G) şebeke altyapı alanında anlaşmalar yaptı. Turkcell ve Avea kontratlarının rakamları açıklanmadı ancak 1 milyar doların aşıldığı tahmin ediliyor. Krizde yapılan bu anlaşmalar şirket bilançosunda önemli rol oynadı.

Kaynak: Milliyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.