Ericsson’da atama

Ericsson Doğu Avrupa ve Asya Pazar Birimi bünyesinde, Fintur’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak

23.01.2008 - 16:36 | MediaCat

Erdi Kurşunoğlu, Ericsson Doğu Avrupa ve Asya Pazar Birimi bünyesinde, Fintur’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak yeni görevine başladı. Ericsson Türkiye ve İsrail Pazar Birimi’nde Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Kurşunoğlu, bu görev değişikliği ile finans tarafından satış kanalına geçmiş oldu.

Kurşunoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümündeki lisans derecesinin ardından İstanbul Üniversitesi’nde İngilizce Uluslararası İşletmecilik sertifika ve Imperial College London’da Master of Business Administration (MBA) eğitimi aldı. İş hayatına Sabancı Holding’de başlayan Kurşunoğlu, 1998 yılında Finansal Raporlamadan sorumlu olarak Ericsson bünyesine katıldı. 1999’da Servisler ve Müşteri Kanalı Finans Kontrolörlüğü sorumluluğunu; 2000 yılı sonunda ise Finans ve Mali İşler Yöneticiliği’ni üstlendi. Uzun soluklu Ericsson kariyerinde 2003 yılında tüm Türkiye’den Sorumlu Finansal Şirket Kontrolörü olarak görev yaptı. Bir yıl sonrasında başlayan ve 2007 yılına kadar devam eden İsrail ve Türkiye’den Sorumlu Pazar Birimi Mali İşler ve Finansal Kontrol Genel Müdür Yardımcılığı görevi sırasında IT, İdari İşler ve Kalite departmanlarının yönetimini de üstlendi. Erdi Kurşunoğlu bu süreçte SAP sistemine geçiş, SOX uyumluluk projesinin yönetimi, Bilgi Teknolojilerinde en yüksek müşteri memnuniyeti gibi önemli başarılara imza attı.

Mali işler alanında ve IT sektöründe farklı kademelerde işleyiş tecrübesine sahip olan Kurşunoğlu, bölgesel bir bakış açısıyla satış alanında bekleyen fırsatları değerlendireceklerini; hem varoldukları hem de yeni girecekleri pazarlarda müşterilerinin büyümesine destek olmak istediklerini belirtti. Kurşunoğlu evli ve 2 çocuk babası.

Fintur Holdings B.V.; Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan ve Moldova’daki operasyonları ile mobil telekomünikasyon alanında lider şirketlerden biri. Şirket 31 milyon nüfuslu bölgede 23 milyon aboneye hizmet veriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.