Epica ‘Turkcell Mobil Pazarlama Ödülü’nü İsveçli reklam ajansı kazandı

Avrupa'nın prestijli reklam ödül organizasyonu Epica'ya bu yıl yeni bir kategori olarak eklenen...

26.01.2009 - 13:40 | MediaCat

Avrupa’nın en büyük reklam ödül organizasyonlarından Epica’da, bu yıl ilk kez verilen Epica “Turkcell Mobil Pazarlama Ödülü”nü İsveç Göteborg merkezli Forsman & Bodenfors Ajansı, AMF Emeklilik (AMF Pension) mobil pazarlama kampanyasıyla kazandı.

Avrupa’nın en prestijli organizasyonları arasında kabul edilen ve 22 yıldır düzenlenen Epica Ödülleri’ne bu yıl iki yeni kategori daha eklendi. Mobil cihazları kullanarak yapılan en yaratıcı reklam ve pazarlama çalışmalarını belirlemek üzere eklenen Mobil Pazarlama kategorisinin isim sponsoru ise Turkcell oldu.

Epica “Turkcell Mobil Pazarlama Ödülü” cep telefonları üzerinden yapılan en yaratıcı reklam veya promosyon etkinliğine veriliyor. Turkcell Mobil Ödül adayları; Doğrudan Pazarlama, Medya İnovasyonu, Promosyonlar, İnteraktif ve Bütünleşik Kampanyalar kategorileri arasından, mobil cihazları kampanyaya entegre etmiş çalışmalar arasından seçildi.

Forsman & Bodenfors Ajansı’nın AMF Emeklilik için düzenlediği kampanya, insanları yaşlılıkları hakkında düşünmeye davet ediyor. “3 dakikada 40 yıl yaşlanın. Hemen şimdi!”, “Haydi bugün 70’inize girin”, ve “Sadece 3 dakikada cildiniz kırışsın, saçınıza ak düşsün” gibi başlıklarla sunulan reklam kampanyasında, cep telefonlarıyla çektikleri fotoğraflarını MMS ile AMF’ye gönderenler, birkaç dakika sonra 70 yaşındaki hallerini gösteren bir fotoğraf alıyor.

AMF Emeklilik Kampanyası, ayrıca Epica’nın Finansal Hizmetler kategorisinde de altın madalya kazandı.

Turkcell Mobil Pazarlama Ödülü, 23 Ocak’ta Atina’da düzenlenecek Epica Ödül Töreni sırasında Turkcell İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Serdar tarafından sahibine verilecek.

Epica Ödülleri, hem Avrupalı reklamcıların yaratıcılık standartlarını yükseltmeyi, hem de ajanslara, yapımevlerine ve fotoğrafçılara ünlerini kıtanın ötesine taşımada yardımcı olmayı hedefliyor. Ödül sahipleri, 23 ülkeden 32 reklam dergisinin temsilcileri tarafından belirleniyor. Adaylarda iki temel özellik aranıyor; yaratıcı fikrin orijinalliği ve uygulanma kalitesi. Ödül alan çalışmalar, her yıl “Epica Book” adı verilen özel bir kitapta toplanıyor.

Türkiye’de 2002 yılından beri Mobil Pazarlama alanının gelişmesi için çalışan Turkcell, izinli veritabanı sayısının genişlemesine de önem veriyor. Dünyada da Mobil Pazarlama alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’yi temsil eden Turkcell, Mobile Marketing Association kurucu üyeliği ve GSMA grup üyeliği gibi adımlarla da gücünü pekiştirdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.