En tasarruflu güneş otomobili SolidWorks’ün katkılarıyla yapıldı

ABD Michigan Üniversitesi Takımı SolidWorks ile Dünyanın en tasarruflu güneş otomobilini tasarladı.

04.11.2011 - 00:00 | MediaCat

DS SolidWorks yazılımı, bu yıl Avustralya’da düzenlenen World Sollar Challenge isimli ‘güneş enerjili araç tasarımı yarışması’ için özel bir araç tasarlayan ABD Michigan Üniversitesi Güneş Enerjisi Takımı (U-M)’na başarı kazandırdı.

U-M Güneş Enerjisi Takımı, ‘SolidWorks yazılımı’ ile güneş enerjisiyle çalışan bir aracın ağırlığını yaklaşık 100 kilo azaltarak, aerodinamiğini yüzde 30 geliştirdi. SolidWorks’le tasarlanan araç Avustralya’daki 3 bin kilometrelik parkurda yapılan World Sollar Challenge yarışmasında üçüncü geldi. Böylece takım Amerikan Ulusal Şampiyonası’nda elde ettiği altı birincilik başarısına bir yenisini eklemiş oldu.

Ekim ayının son haftasında Avustralya’da, yaklaşık 3 bin kilometrelik bir parkurda gerçekleşen yarışmaya katılan yeni tasarımın geliştirilmesine, ABD Michigan Üniversitesi’nde farklı disiplinlerinde eğitim gören yaklaşık 100 öğrenci katkıda bulundu. Tek sürücü koltuğuna sahip araç saatte 5 kilovat, yani ancak bir saç kurutma makinesi kadar enerji harcayarak yarıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.