En kapsamlı ISO 9001:2000 Kalite Belgesi Teknosa’nın!

Türkiye’nin lider teknoloji perakendecisi Teknosa, Türkiye teknoloji perakendeciliği sektöründe bir ilke imza atarak en kapsamlı ISO 9001:2000 Kalite Belgesi’ni aldı.

03.12.2007 - 17:45 | MediaCat

Türkiye’nin lider teknoloji perakendecisi Teknosa, Türkiye teknoloji perakendeciliği sektöründe bir ilke imza atarak en kapsamlı ISO 9001:2000 Kalite Belgesi’ni aldı. Teknosa, kalite yönetim sistemindeki yaklaşım ve uygulamalarıyla belgeye layık görülerek müşterisine verdiği önemi ve değeri tescilledi.

Teknosa, Uluslararası Standardizasyon Örgütü (International Standardization Organization–ISO) tarafından oluşturulan kalite yönetim standardı ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesini alarak teknoloji perakendeciliği sektöründe bir ilke imza attı. Teknosa; müşteri odaklılık, liderlik, çalışanların katılımı, süreçlerle yönetim, yönetimde sistem yaklaşımı, sürekli iyileştirme, verilere dayalı karar mekanizması ve tedarikçilerle güçlü ilişkiler olmak üzere 8 ana başlıkta gerçekleştirdiği uygulamalarla, sektörde en kapsamlı ISO 9001:2000 Kalite Belgesi’ne layık görüldü.

Teknosa, ISO 9001:2000 belgesini alarak, hizmetlerinin dünya kalite standartlarında olduğunu, sürekliliğini ve güvenilirliğini belgedi. Teknosa, Türkiye’nin 55 ilindeki 194 mağazası ve 18 Teknosa Cep mağazası ile ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi’ne dahil olarak, hizmet kalitesinin sürekliliğinin güvencesini vermiş oldu. Alınan belgenin kapsamında: tüm Teknosa mağazalarının ve alternatif satış kanallarının (internet, telefon, kurumsal satış) pazarlama, tedarik ve satış faaliyetlerinin, satış ağlarının ve satış sonrası hizmetlerinin yönetilmesi, mağazalar ve alternatif satış kanalları ile satış ve satış sonrası hizmetlerin sunulmasını yer almaktadır.

Teknosa’nın müşteri memnuniyetine verdiği önemi ve tüketici odaklı hayata geçirdiği hizmetleri ISO 9001:2000 belgesi ile tescillediklerini belirten Teknosa Genel Müdürü Mehmet T. Nane, “Hizmetlerimizin dünya kalite standartlarında olduğunu, uluslararası alanda kabul gören bu belgeyi alarak kanıtlamış olduk. Bu belge, müşterilerimizin her zaman yanında olduğumuzun ve müşteri odaklı yaklaşımlarla kendimizi sürekli geliştirdiğimizin kanıtıdır. ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi’nin gerekliliklerini aynı hassasiyetle uygulamaya devam edeceğiz” dedi.

Teknosa; 7 gün 24 saat hizmet veren 444 55 99 Teknosa Asist, 5599 SMS Bilgi Merkezi, www.teknosa.com İnternet mağazası, müşterilere satış sonrasında destek sağlayan Memnuniyet Garantisi sistemi, Teknosa Kart gibi hizmetlerle müşteri memnuniyetine verdiği önemi gösteriyor. Müşteri odaklı yaklaşımlarla yeni hizmetleri hayata geçirmeye devam eden Teknosa, her zaman müşterilerinin yanında olduğunu bu belgeyle ispatlamış oluyor.