En çok ürün yerleştirme hangi dizide?

En çok ürün yerleştirme reklamı alan programlar belirlendi.

25.06.2012 - 00:00 | MediaCat

Gelişen reklam sektörünün son trendi olan “ürün yerleştirme”, firmaların en çok tercih ettiği reklam uygulamaları arasında hızla yükseliyor. Ülkemizde reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans’ın yaptığı son araştırma, 01 Mayıs – 15 Haziran tarihleri arasında televizyonda yayınlanan programlar içinde toplam 1,5 saate yaklaşan süreyle en çok ürün yerleştirme reklamının yerli dizilerde yer aldığını ortaya çıkardı. Bu süre içinde dijital entegrasyon uygulanan ürün yerleştirme reklamlarının ise toplamda yarım saati aştığı belirlendi.

“Yalan Dünya” ve “Fatma Gül’ün Suçu Ne?” zirveyi paylaşıyor

Geçen 45 günlük sürede Nar Ajans verilerine göre; ekranda yer alan 6 ulusal kanalda gösterilen 20 yerli dizide, farklı sektörlerden 58 markanın ürün yerleştirme reklamının yayınlandığı belirlendi. Markaların ürün yerleştirme reklamlarını yayınlamak için en çok tercih ettiği yerli dizilerin başında Yalan Dünya ile Fatma Gül’ün Suçu Ne? gelirken, Adını Feriha Koydum, Kuzey Güney, Bir Çocuk Sevdim ve Behzat Ç. dizileri de en çok ürün yerleştirme reklamı yayınlanan diziler arasında üst sıralarda yer aldı.

Dizilere en çok ürün yerleştirme reklamını “gıda sektörü” veriyor

Nar Ajans’ın Mayıs ayından bu yana televizyonda yayınlanan ürün yerleştirme reklamlarını incelediği araştırmaya göre, ekrandaki yerli dizilerde en çok gıda sektörünün ürün yerleştirme reklamı yaptığı belirlendi. İkinci sırada iletişim sektörü içindeki GSM operatörü markalarının yer aldığı görülürken, otomotiv, tekstil ve finans sektörlerinin ürün yerleştirme reklamlarını televizyonda sık sık kullandıkları tespit edildi.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.