En çok reklam hangi diziye gitti?

MTM’nin araştırmasının sonuçlarına göre, 31 Aralık-6 Ocak haftasının en çok reklam alan dizisi ve onlara en çok ilgi gösteren markalar belli oldu...

09.01.2008 - 10:32 | MediaCat

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), her hafta düzenli olarak yaptığı araştırmasının sonuçlarına göre, 31 Aralık-6 Ocak haftasının en çok reklam alan dizisi, yılbaşı gecesi ekrana gelen Avrupa Yakası oldu. Yılbaşı özel bölümüyle, yayımlandığı günün en çok izlenen ikinci yapımı olan dizi, yılbaşı akşamı yayımlanan birçok eğlence programını da geride bıraktı. Avrupa Yakası, 41 markanın reklamını 42 dakikaya yakın süreyle izleyicileriyle buluşturdu. Sevilen diziye en çok ilgi gösteren markalar ise Doritos, Ülker ve Akbank oldular.

Geçen hafta sıralamaya dahil olamayan Annem dizisi, bu haftanın en çok reklam alan ikinci dizisiydi. Annem dizisinde yayımlanan reklamlar, 35 dakikaya yakın süreyle hedef kitlesine ulaştı. Dizide en uzun süre yer alan markalar ise Algida, Calgon ve Avea oldu.

MTM’nin aynı araştırmasına göre, sıralamaya yeni dahil olan bir diğer dizi Tatlı Bela Fadime, üçüncü sırada yer aldı. Star TV ekranlarında yer alan Tatlı Bela Fadime, 47 markanın 34 dakikayı aşkın reklamlarını, tüketicisinin ilgisine sundu.

Haftanın en çok reklam alan diğer yerli dizileri ise sırasıyla, Kavak Yelleri, Vazgeç Gönlüm, Parmaklıklar Ardında ve Menekşe ile Halil oldular. Geçen haftanın birincisi Genco, bu haftanın sıralamasında sekizinciliğe geriledi.


Perşembe’nin bereketi…

Haftanın en çok reklam alan on dizisinden beşi, 3 Ocak Perşembe akşamı ekranlarda yer aldı. Reyting yarışında da heyecanlı çekişmelerin yaşandığı Perşembe gecesinde; Annem, Tatlı Bela Fadime, Kavak Yelleri, Parmaklıklar Ardında ve Sinekli Bakkal, en çok reklam alan diziler arasında yerlerini aldılar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.