En çok reklam alan 10 diziden 7’si tek kanala ait

14 - 20 Ocak haftasının en çok reklam alan yerli dizileri belli oldu ve geçtiğimiz hafta reklamverenin tercihi...

23.01.2008 - 12:00 | MediaCat

14 – 20 Ocak haftasının en çok reklam alan yerli dizileri belli oldu ve geçtiğimiz hafta reklamverenin tercihi ATV dizilerinden yana oldu. En çok reklam alan 10 dizinin yedisi ATV ekranlarında yer alırken, onu Kanal D’nin dizileri izledi.

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), her hafta düzenli olarak yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre, haftanın en çok reklam alan dizisi, pazartesi gecelerinin sevilen yapımı Elveda Rumeli oldu. 1900’ler Osmanlı’sının yönetimindeki Makedonya’da geçen, fakir bir baba ve kızlarının hikayesini anlatan dizi, yayımlandığı günün en çok izlenen yapımı oldu. Elveda Rumeli, 53 markanın reklamını 39 dakikaya yakın süreyle izleyicileriyle buluşturdu. Sevilen dizide en çok Turkcell, Pantene ve Turkcell Süper Ligi reklamları yayımlandı.

Uzun süredir ATV ekranlarının beğenilerek takip edilen sit-com’u Avrupa Yakası, geçtiğimiz haftanın en çok reklam alan ikinci yerli dizisi oldu. Avrupa Yakası dizisinde yayımlanan 56 reklam, 38 dakikaya yakın süreyle izleyiciyle sunuldu. Diziye en çok reklam veren markalar ise Pantene, Turkcell ve Akbank oldular.

MTM’nin aynı araştırmasına göre, ATV üçüncülüğü de kimseye bırakmadı. Töre konusunu işleyen Sıla dizisi, üçüncü sırada yer alırken, 59 markanın reklamını 37 dakikaya yakın süre tüketicinin ilgisine sundu. Diziye en çok ilgi gösteren markalar ise Alo, Akbank ve Casper Computer oldu.

Geçtiğimiz haftalardaki listelerde sık sık karşımıza çıkan Kurtlar Vadisi Pusu, Pusat gibi diziler yayından kaldırılmaları veya ara verilmeleri nedeniyle listede yer almazken, yerlerini yeni dizilere bıraktılar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.