En çok izlenen 10 global viral kampanya

"Visible Measures" geçtiğimiz haftanın en çok izlenen global viral kampanyaları listesini yayınladı.

29.06.2011 - 00:00 | MediaCat

"Visible Measures" geçtiğimiz haftanın en çok izlenen global viral kampanyaları listesini yayınladı.

Bu ay viral kampanyalara babalar günü damgasını vurdu ve “Babanızı bedavaya mutlu edin” reklam filmi sosyal mecralarda 3 milyondan fazla izlenerek, en çok izlenen viral kampanya oldu.

1. Make Their Day For Free (Babanızı bedavaya mutlu edin)

Muhtayzik-Hoffer’ın Tiny Prints için hazırladığı kampanya 3 yaşından itibaren çocukların kendi elleriyle babalarına hazırladığı kartları gösteriyor. 3 yaşından 16 yaşına kadar elle hazırlanmış ve ilginç yerlerde babaların karşısına çıkan kartlardan sonra reklam “Hala en iyi kartlar sizin hazırladıklarınızdır” diyor ve online olarak kendi kartınızı yaratabileceğinizi gösteriyor.

2. Angry Birds (Kızgın Kuşlar)

T-Mobile, Angry Birds oyunu tutkunlarına büyük bir süpriz yaptı ve oyunu telefondan çıkarıp devasa boyutlarda sokağa taşıdı. T-Mobile’in bu etkinliğinde insanlar küçücük bir akıllı telefonla devasa boyutlarda kuşları hareket ettirip blokları yıkabildiler. Etkinlik yapıldığı sırada ilgi çekmesinin yanı sıra, viral bir kampanya olarak da çok ilgi gördü ve geçtiğimiz hafta 2 milyonun üzerinde izlendi.

3.You Know When It’s the Devil (Şeytan olduğunu bilirsin)

Filmakademie Baden-Württemberg’in Dirt Devil için hazırladığı korku filmini aratmayacak reklam filmi bu hafta en çok izlenen 3. viral kampanya oldu.

 4.Live Young (Genç yaşa)

BETC Euro RSCG’nin Evian için hazırladığı reklam filminde bebek maketleri ve video teknolojileri kullanılarak bebekler kay kay yaparak dans ettiriliyor.

5.Le Club Perrier

Ogilvy & Mather’in Perrier için hazırladığı reklam filmi ilk olarak ıssız bir barı görüntülüyor. Sonra bir kadının adım atmasıyla canlı bir klübe dönüşen ortamda izleyenlere “Ateşi kontrol edebilecek misin?” sorusu soruluyor.

6.Will it Blend? (Bunu karıştırabilecek mi)

Geçtiğimiz hafta iPad’i blender içine koyarak parçalayan reklam bu hafta Justin Bieber’in action figürü ve CD’lerini blenderın içine atıyor. Reklam hem blender’ın gücünü gösteriyor hem de ünlü karakterleri kullanarak ilgi çekiyor.

 7.Break Free

İngiliz tarzı bir espri anlayışı kullanan reklam filmi bu hafta 840 bin 174 kez izlenmiş.

8.The Date (Randevu)

Wieden + Kennedy’nin Heineken için hazırladığı “Entrance” (Giriş ) Cannes Lions’da altın aslan ödülüne layık görülmüştü. O reklamın devamı niteliğindeki “The Date” reklamı da  kısa film tadında izlenebiliyor.

 9. All In (Hepsi bir arada)
Adidas’ın spor, müzik ve moda dünyalarını birleştiren "All in" reklam filminde, futbolun yıldızları Lionel Messi ile David Beckham, NBA’in yükselen yeteneği Derrick Rose, pop ikonu Katy Perry ve moda ikonu Jeremy Scott rol alıyor.

 10. Concrete Walls (Beton Duvalar)
BMW için hazırlanan reklam filminde arabanın hız ve manevra kabiliyeti beton duvarların arasından geçerken gösteriliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.