En çok izlenen 10 global reklam videosu

En çok izlenen 10 global reklam videosu arasında bu ay Carlsberg'in motosiklet sürücüleriyle birlikte sinema salonunda hazırladığı ve insanların cesaretini tarttığı kampanya damgasını vurdu.

21.10.2011 - 00:00 | MediaCat

En çok izlenen 10 global reklam videosu arasında bu ay Carlsberg’in motosiklet sürücüleriyle birlikte sinema salonunda hazırladığı ve insanların cesaretini tarttığı kampanya damgasını vurdu. Onu ise George Clooney’nin rol aldığı kampanya izliyor.

1. Carlsberg motorcularla cesaret testi yapıyor

Carlsberg, Belçika’da 148 motorcuyla birlikte sinemaya gelenlerin cesaretini deniyor. Film izlemek için salona gelen insanlar tüm salonun iri motorcularla dolu olduğunu görüyor. Sinemada ise ortada 2 kişilik boş yer var. Buraya oturmaya cesaret edenler Carlsberg içmeyi hak ediyor. Bu video kısa zamanda 4 milyondan fazla tıklandı ve Facebook’ta 500 binden fazla kez paylaşılmış.

2. DnB NOR’un Clooney reklamı

Hayatta bazı insanlar şanslıdır. Diğerleri için biriktirmek daha akıllıca bir hayat tarzı olabilir. Bu Norwegian Bank’ın popüler reklamında kullandığı slogan. 2 milyondan fazla tıklanan ve 120 bin kere paylaşılan bu videoda, şanslı olmak sadece zenginlikle değil, Clooney ile uyanmak anlamına da geliyor.

3. T-Mobile park bileti videosu

T-Mobile yeniden alışılmadık bir kampanyaya imza attı. Çok basit bir konseptle hazırlanan kampanyada, İngiltere’de arabalarını park eden insanlar daha arabalarından inemeden park cezası alıyorlar. Neden sonra bu cezanın, T-Mobile’ın beklenmedik yüksek telefon faturalarına dikkat çekmek için hazırlandığını anlıyorlar.

4. Alkollüyken nasılsın

Danimarkalı bir otobüs firmasına ait olan bir reklam hedef kitlesi üzerinde büyük bir başarı elde etti. Videoda alkol aldığınızda kendinizi nasıl gördüğünüzü ama gerçekte nasıl davrandığınızı görebiliyorsunuz. Bu film 100 binden fazla kez paylaşılmış.

5. Nehirde insan sektirmece

Bu video eğlence, spor ve yaz temaları ve hareketli müziğiyle dikkat çekiyor. Vooray’e ait olan bu video 3 milyondan fazla görüntülenmiş.

6. Formula 1 Amerika’ya geliyor

Formula 1’in Amerika’ya gelmesinin kutlaması çerçevesinde Redbull Racing Teksas’ta ilgi çekici bir video hazırlıyor. Kovboy temalı bu video neredeyse 7 dakika uzunluğunda olmasına rağmen 10 günde 400 binden fazla izlendi.

7. IKEA’dan alışverişten sıkılan erkeklere oyun odası

Ikea Avustralya, alışverişin bir çiftin ilişkisindeki önemli testlerden biri olabileceğini dile getiriyor. Bazı erkeklerin alışveriş sırasında çabuk sıkılmalarını engellemek için langırt ve oyunlarla dolu bir oda hazırlamış. Böylece eşleri rahat alışveriş yaparken, erkeklerde Ikea’da güzel vakit geçirebiliyor. Bu bölgenin adı da Manland, yani bir nevi erkek bakım evi…

8. Battlefield 3 / Jay-Z “99 Problems” oyun reklam videosu

En popüler oyunlardan biri olan Battlefield’in yeni versiyonu ‘Battlefield 3,’ Jay-Z’nin “99 Problems” müziğiyle birlikte tanıtılmaya başladı. 1 million görüntüleme ve 100 bin paylaşım sağlayan videoya yapılan yorumların çoğu da olumlu.

9. Weetabix kahvaltılık reklamı dansla hipnotize ediyor

Bu kampanya küçük dansçının hipnotize eden hareketleriyle ilgi çekiyor

10. Vodafone’nun Buffer Avcıları oyunu

Vodafone geliştirilmiş gerçeklik kullanarak Almanya’da sokaklarda oynanan bir oyun yaratmış. Telefonunuzla Buffer’a neden olan hayali cihazları görüp onları hapsedebiliyorsunuz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.