En çok hangi saatler arasında internetteyiz?

TurkNet, 2011 yılı ADSL kullanım istatistiklerini açıkladı.

16.01.2012 - 00:00 | MediaCat

TurkNet, 2011 yılı ADSL kullanım istatistiklerini açıkladı.

İnternetin hızlanmasıyla birlikte film ve dizilerin artık TV ‘nin yanı sıra internetten izlendiği görülürken kotasız internet kullanımının da günden güne arttığı ortaya konuyor.

2011 yılı Nisan ayı itibariyle 14,6 GB olan ADSL kullanımı yıl sonunda 17 GB seviyelerine kadar yükseldi. Bu veriler ADSL’de hızlar arttıkça internet içeriklerini indirme ve bu içeriklerden online olarak faydalanma oranlarının arttığını ortaya koyuyor.

Online izleme ve dinleme yükseliyor
Online müzik, film ya da dizi yayını yapan, online oyun hizmeti veren sitelerin ve sosyal medya hesaplarının aktif kullanım oranı son bir senedir internet kullanıcıları arasında düzenli olarak artıyor.

TurkNet’ten 2011 yılında satın alınan ADSL hizmetlerinin yaklaşık yüzde 58’i kotasız ve limitsiz paketlerden oluşuyor. Bununla birlikte limitli paket abonelerinin azımsanmayacak bir oranı da limitsiz/kotasız paketlere geçiş yapıyor.

Türkiye’de internetin prime time’ı 20.00 – 22.00 saatleri arası
TurkNet’in açıkladığı verilere göre en yoğun internet kullanımı pazar ve pazartesi günleri gerçekleşiyor. İnternetin en yoğun olarak kullandığı zamanın ise 20.00 – 22.00 saatleri arasında olduğu görülüyor.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.