En beğenilen dizi oyuncuları Kıvanç Tatlıtuğ ve Beren Saat

Ipsos KMG tarafından her yıl gerçekleştirilen Beklentiler ve Beğeniler Araştırması’nın 2012 yılı sonuçlarına göre, en çok beğenilen dizisi Öyle Bir Geçer Zaman Ki, erkek dizi oyuncusu Kıvanç Tatlıtuğ ve kadın dizi oyuncusu ise Beren Saat seçildi.

27.02.2012 - 00:00 | MediaCat

Ipsos KMG tarafından her yıl gerçekleştirilen Beklentiler ve Beğeniler Araştırması’nın 2012 yılı sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre 2012 yılının en çok beğenilen dizisi Öyle Bir Geçer Zaman Ki, erkek dizi oyuncusu Kıvanç Tatlıtuğ ve kadın dizi oyuncusu ise Beren Saat seçildi.

2012 Beklentiler ve Beğeniler Araştırması’na göre Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi yayına başladığı 2011 yılından beri en çok beğenilen diziler sıralamasında birinciliğini koruyor. Muhteşem Yüzyıl araştırmaya ilk kez girdiği son araştırmada Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin hemen ardından ikiciliğe oturuyor. 2010 yılının en çok beğenilen dizisi Kurtlar Vadisi ise düşüşünü sürdürerek üçüncülüğü Hayat Devam Ediyor ve Fatmagül’ün Suçu Ne? ile paylaşıyor.

Araştırmaya göre en çok beğenilen erkek dizi oyuncusu, Kenan İmirzalıoğlu’nu iki yıllık tahtından indiren Kuzey-Güney dizisinin başrol oyuncusu Kıvanç Tatlıtuğ oluyor. Kıvanç Tatlıtuğ’u ise Öyle Bir Geçer Zaman Ki’deki oyunculuğu ile Erkan Petekkaya ve Kurtlar Vadisi’ndeki Polat karakteriyle Necati Şaşmaz takip ediyor.

 

En çok beğenilen kadın dizi oyuncusu ise 3 yıldır birinciliği kimseye kaptırmayan Beren Saat oluyor. Beren Saat’i Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisindeki Cemile rolüyle Ayça Bingöl takip ederken, Nurgül Yeşilçay ve Vahide Gördüm ise üçüncülüğü paylaşıyorlar.

2012 Beklentiler ve Beğeniler Araştırması her yıl Ipsos KMG tarafından 26 ilde ve toplam 1100 katılımcı ile gerçekleştiriliyor.

(Kaynak: Starcom Mediavest Connected http://bit.ly/Aetmdo)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.