Emir Kusturica’ya göre Mavi

Mavi Jeans’in yeni reklam filmini Emir Kusturica çekti…

29.04.2008 - 14:12 | MediaCat

Mavi Jeans’in yeni reklam filmini Emir Kusturica çekti…

Mavi Jeans’in kısa film tadındaki yeni reklam filmi, Mavi’nin sıradışı ve öncü iletişim anlayışına uygun olarak, dünyaca ünlü yönetmen Emir Kusturica tarafından çekildi. Belgrad yakınlarında Tuna nehri kıyısında, 50’nin üzerinde oyuncuyla üç günde çekilen filmin yıldızları, oyuncu Nejat İşler ve Kusturica’nın “Bana Söz Ver” adlı filmindeki başrolüyle çıkış yapan Maria Petroniyeviç oldu. Filmde ayrıca, Kusturica’nın birlikte sahne aldığı No Smoking Orchestra müzik grubunun üyeleri de oynadı. Mavi’nin Kafana Göre konsepti, Emir Kusturica’nın objektifinde görsel bir şölene dönüştü.

Kusturica, gençleri kafasına eseni ve gönlünün dilediğini yapmaya davet eden reklam filmini, 1995’te Cannes’da Altın Palmiye kazandığı Yeraltı adlı filmin final sahnesinden yola çıkarak tasarladı. Çağdaş sinemanın kült filmlerinden birinin en ünlü sahnesini reklam stratejisiyle buluşturan Mavi, ilk kez kısa film niteliğinde bir projeyle izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Filmde, istemediği bir evliliğe zorlanan kızın, peşindekilerden kaçarak sevdiği insana kavuşmasının öyküsü anlatılıyor. Kaçışta yaşanan beklenmedik doğa olayı ve bu metaforla birleşen gerçeküstü şölen, büyük bir kutlama ve coşku yaratıyor.

Mavi, günün evrensel moda eğilimleriyle yerel ve Akdenizli motifleri buluşturduğu koleksiyonunu, Türkiye’de de geniş bir hayran kitlesine sahip Kusturica’nın kamerasından izleyiciye sunuyor. “Kafana Göre Mavi”; Kusturica’nın reklam filminin yanı sıra, çekimlerinde profesyonel mankenler yerine üniversiteli gençlerin kullanıldığı Olivero Toscani fotoğraflarıyla açık hava reklamlarına da taşınıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.