Embrio ikinci projesi ‘KolayTedarik’i hayata geçirdi

İnternet ve mobil platformda öncü, yaratıcı ve sıra dışı iş fikirlerine yatırım yapmak üzere, Teknoloji Holding bünyesinde geçtiğimiz yıl kurulan Embrio, Süper Teklif’den sonra yeni projesi KolayTedarik’i de hayata geçirdi.

13.08.2007 - 15:17 | MediaCat

İnternet ve mobil platformda öncü, yaratıcı ve sıra dışı iş fikirlerine yatırım yapmak üzere, Teknoloji Holding bünyesinde geçtiğimiz yıl kurulan Embrio, Süper Teklif’den sonra yeni projesi KolayTedarik’i de hayata geçirdi.

KolayTedarik ile farklı sektörlerden alım-satım yapmak isteyen büyük, orta ve küçük ölçekli firmalar ortak bir internet platformu üzerinde buluşarak, yeni pazarlar, yeni müşteriler kazanıyor. İşletmeler, KolayTedarik’in oluşturduğu bu yeni alım-satım kanalı ile rekabet avantajı yakalayarak alım-satım maliyetlerinde yüzde 20 ile yüzde 30 arası tasarruf sağlıyor.

Kazan-Kazan ilkesi ile hareket eden KolayTedarik, işletmelere alım-satım işlemlerini internet üzerinden güvenle, kolayca ve hızla gerçekleştirebilecekleri bir ortam sunuyor. Firmalar ihalelerini KolayTedarik üzerinden yönetebildikleri gibi, ürünlerini sergileyerek yeni bir satış kanalına da sahip olabiliyor.

İnternet dünyasında potansiyel vaat eden, doğru iş fikirlerine yatırım yapmak üzere Teknoloji Holding bünyesinde kurulmuş olan Embrio, kendi bünyesinde geliştirdiği, Türkiye’nin en kapsamlı B2B projesi olan KolayTedarik’i hayata geçirdi.

Embrio, böylece ilk projesi, “Türkiye’nin ilk web tabanlı izinli pazarlama platformu” SüperTeklif’in ardından şimdi de işletmelere yönelik bir internet projesi ile güvenli ve kazançlı e-ticaret dönemini başlattı.

Kolay, hızlı ve güvenilir alım-satım platformu

Kategorisinde bir ilke imza atan KolayTedarik, www.kolaytedarik.com internet sitesi üzerinden, Güvenli Ödeme Sistemi ile üye olan firmaların online alım-satım yapmalarını; "Standart İhale", "Açık Eksiltme İhale" ve "Hemen Al”  seçenekleriyle tedarik süreçlerini avantajlı fiyatlarla ve güvenle tamamlamalarını sağlıyor. KolayTedarik, Türkiye’deki işletmelerin rekabet güçlerini artırarak, en ucuz ve en kaliteli ürüne kısa sürede, güvenilir ve ekonomik yollarla ulaşmalarına, hızla ve kolayca satın almalarına fırsat veriyor.

KolayTedarik Nasıl Çalışır?

KolayTedarik fırsatlarından faydalanmak isteyen firmaların tek yapmaları gereken, www.kolaytedarik.com sitesinde başvuru formunu doldurmak. KolayTedarik ekibi tarafından üyeliği aktif hale getirilen firmalar, üyelik formunda belirttikleri üyelik tipine göre ister “Alıcı”, ister “Satıcı”, isterlerse hem “Alıcı” hem “Satıcı” olarak, KolayTedarik’te ihalelerini yönetebilme şansını yakalıyor.

KolayTedarik; ile işletmeler gerçek dünyada ulaşma imkânı bulamayacağı pek çok firma ile buluşmanın yanı sıra yeni müşteriler, yeni pazarlar da buluyorlar. Bu yeni alım-satım kanalı ile işletmeler, rekabet avantajı da yakalayarak alım-satım maliyetlerinde yüzde 20 ile yüzde 30 arası tasarruf sağlıyor.

KolayTedarik’te İşlem Yapmak Neden Güvenli?

KolayTedarik “Güvenli Ödeme Sistemi”, “Alıcı” ve “Satıcı” firmaların internet üzerinden güvenle ticaret yapmaları için tasarlandı. KolayTedarik’te açılan her ihale ya da “Hemen Al” işleminde ürün teslimatı sorunsuz olarak tamamlanana kadar, ihaleye konu olan bedel, KolayTedarik “Güvenli Ödeme Hesapları”nda banka garantisi altında tutuluyor.

Alıcı firmalar, ihtiyaçları olan ürünleri temin etmek üzere, açtıkları ihaleye teklif veren firmalardan birinin teklifini onayladıklarında ihale bedelini KolayTedarik hesaplarına gönderiyor. Ödeme KolayTedarik hesabına ulaştığında, “Satıcı Firma”ya ödemesinin yapılmış olduğu ve ihaleye konu olan ürünleri “Alıcı Firma”ya gönderebileceği bilgisi iletiliyor. Ürünleri teslim alan “Alıcı Firma”, site üzerinden "Teslim Aldım" onayını verilmesinden sonra ihale bedeli hemen “Satıcı Firma”nın hesabına transfer ediliyor.

Alırken de satarken de kazanmak isteyen işletmeler için www.kolaytedarik.com

KolayTedarik’te Nasıl İhale Açılır?

KolayTedarik’te firmalara “Açık Eksiltme” ve “Standart” ihale yöntemleri ve “Hemen Al” fonksiyonu ile anında alım-satım yapma imkânı sunuluyor.

Açık Eksiltme İhalesi: “Alıcı” firma almak istediği ürün bilgilerini tanımlar ve ürünün fiyatını belirleyerek ihale açar. İhalenin açılış bilgisi site üzerinden duyurulur. İhale başladıktan sonra “Satıcı” firmalar “Alıcı” firmanın belirlediği eksiltme aralığında ihaleye teklif verebilirler. İhale tutarı, eksiltme aralığında sürekli aşağıya doğru çekilir. Verilen en düşük teklif dâhil olmak üzere ihaleye gelen tüm teklifler, “Tekliflerim” bölümünden ihaleye katılan “Satıcı” firmalar tarafından izlenebilir. “Alıcı” firmalar; sadece fiyata bağlı kalmadan, kendi kriterleri doğrultusunda diledikleri teklifi seçerek satın almayı gerçekleştirebilir.

Standart İhale: “Alıcı” firma, satın almak istediği ürüne ait bilgilerle, bir fiyat belirleyerek ihale açar ve site aracılığıyla duyurur. İhale kapanış saatine kadar “Satıcı” firmalar bu ihaleye teklif verebilir. “Alıcı” firma, kapalı zarf usulüne benzer bir şekilde, istediği “Satıcı” firmanın teklifini onaylayabilir veya eleyebilir.  “Standart İhale”’de belirli bir eksiltme oranı yoktur. İhaleye teklif veren “Satıcı” firmalar birbirlerinin teklif tutarlarını görememektedir.

Hemen Al: “Alıcı” firmalar, “Satıcı” firmaların site üzerinde sergiledikleri ürünleri beklemeden satın alabilmektedir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.