Elon Musk Twitter CEO’luğundan ayrılabilir

Musk, görevi üstlenecek kadar "aptal" birini bulduğunda koltuğu devretmeye hazır.

22.12.2022 - 11:17 | Sencer Uçar

Rekabet Kurulundan Elon Musk'a ceza

Sahibi olduğu Twitter’da CEO sorumluluğunu üstlenen Elon Musk, platformun kullanıcılarına yönelttiği CEO’luktan ayrılmasına ilişkin anketin sonuçlanmasının ardından kararına dair bir açıklama paylaştı.

17 milyon 500 bin kullanıcının fikir beyan ettiği ankette yüzde 57,5 oranında “evet” çıkması üzerine Musk, işi kabul edecek kadar “aptal” birini bulduğunda CEO’luktan ayrılacağını, yazılım ve sunucu ekiplerinin yönetimini üstleneceğini ifade etti.

Musk ve Twitter’a yönelik tartışmalar Ekim ayında gerçekleşen satınalmadan bu yana geniş çaplı işten çıkarmalar, içerik moderasyonu kaynaklı eleştiriler, ücretli onaylı hesap kararları, kimi gazetecilerin hesaplarının askıya alınması gibi konular üzerinden devam ediyor.

Son olarak Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği, Musk’ı platformda gazetecilere yönelik yaptırımlar nedeniyle kınamıştı. Birleşmiş Milletler medya özgürlüğünün oyuncak olmadığını ifade ederek Twitter’a yaptırım uygulanabileceği uyarısında bulunmuştu.

Kaynak: bbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.