MediaCat

Elon Musk’tan Zuckerberg’e yapay zekâ yanıtı

Tartışmanın Twitter perdesi aralandı.

Elon Musk’tan Zuckerberg’e yapay zekâ yanıtı

Teknoloji evreninin iki ünlü siması Elon Musk ve Mark Zuckerberg, yapay zekâ tartışması üzerinden karşı karşıya geliyor. Tartışmanın alevlendiği nokta ise Elon Musk’ın Twitter hesabından Zuckerberg’i yapay zekâ konusunda sınırlı bilgiye sahip olmakla suçlayan bir tweet atması.

MIT Bilgisayar Bilimleri ve Yapay Zekâ Laboratuvarı Kurucu Yöneticisi ve de aynı zamanda iRobot ile Rethink’in kurucu ortağı Rodney Brooks tarafından halihazırda yapay zekâ hakkında yetersiz bilgiye sahip olmakla suçlanan Musk, Zuckerberg’in hafta sonu Facebook canlı yayınında hayranları ile gerçekleştirdiği uzun soluklu sohbet sırasında yapay zekânın insanoğlunun geleceğini tehdit etmemesi için düzenlemelere tabi tutulması gerektiğini savunanlara karşı çıkan görüşlerini paylaşmasını eleştirmeden duramadı.

Elon Musk daha evvel yapay zekâ hakkındaki endişelerini dile getirmiş ve süreci de medeniyetin yüzleştiği en büyük risklerden biri olarak tanımlamıştı. ABD valileri ile gerçekleştirdiği toplantıda, yapay zekâ konusunda çok geç olmadan düzenlemelere gidilmesini tavsiye etmiş ve tepki veren taraf olmaktan çok harekete geçen tarafta bulunmaları gerektiğini söylemişti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.