Elon Musk: “İflas ihtimal dışı değil”

Çalışanların yarıya yakınının işten çıkarıldığı Twitter'da uzaktan çalışma ve bazı avantajlar da kaldırıldı.

11.11.2022 - 11:22 | Sencer Uçar

Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın almasının ardından şirket çalışanlarına ilk kez seslenen Elon Musk’ın iflas olasılığını dillendirdiği belirtildi.

Öte yandan Musk döneminde Twitter yönetiminde yer alan üst düzey yöneticiler Yoel Roth ve Robin Wheeler’ın da istifa ettikleri öne sürülüyor.

Musk, Twitter’ı satın almasından ardından yönetim kademesinde önemli değişikliklere gitmiş, Roth Twitter Trust & Safety Kurulu’nun, Wheeler ise satıştan sorumlu başkan yardımcılığını üstlenmişti.

Şirket satınalma kaynaklı borç yükünün altına girmiş ve bazı reklamverenlerin Musk’ın içerik moderasyonu planlarına dair kaygılarıyla karşılaşmıştı.

İddialara göre Musk, çalışanlara seslenmesinde Twitter ofislerinde bazı günler sunulan ücretsiz yemek ve bazı avantajların da tarihe karışacağını bildirdi.

Musk, şirketin geleceğine ve finansal durumuna dair değerlendirmede ise 8 dolar ücretli Twitter Blue üyeliğinin önemini vurguladı. Twitter’ın sahibi, Çarşamba günü çalışanlarla paylaştığı e-mail’de zor zamanların kapıda olduğunu ifade etti.

Ayrıca Twitter’da uzaktan çalışma dönemi de kapandı. Şirkette uzaktan çalışma yalnızca Musk’ın onayıyla mümkün olacak.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.