MediaCat

Elidor ve TOG’dan deprem bölgesindeki genç kadınlara destek projesi

Elidor X TOG Genç Kadın Destek Merkezleri lansmanı, Karsu’nun Akaratler’de kurulan Kendi Yolumuzda Dayanışma Anıtı önünde gerçekleştirdiği performansla yapıldı.

Elidor ve TOG'dan deprem bölgesindeki genç kadınlara destek projesi

Genç kadınları kendi yollarında yürümeleri için destekleyen Elidor, bu amaçla son olarak Toplum Gönülleri Vakfı (TOG) ile güçlerini birleştirdi. Depremden etkilenen genç kadınlara duygusal ve sosyal destek sağlamak üzere kurulan Elidor X TOG Genç Kadın Destek Merkezleri’nin lansmanı, Akaretler’de kurulan Kendi Yolumuzda Dayanışma Anıtı önünde gerçekleştirildi.

Elidor, Genç Kadın Destek Merkezleri’nin yanı sıra deprem bölgesi için dayanışmanın önemine dikkat çekmek için yapay zekâ desteğiyle oluşturulan bir anıt projesini de hayata geçirdi. Müziği, görsel ve yazılı içerik ile birleştirerek anlık eserlere dönüştüren anıt, 12 Haziran’a kadar Akaretler’de sergilenecek. Elidor’un Instagram sayfasına gönderilecek dayanışma mesajları, gerçek zamanlı olarak anıtta yer alırken, aynı anda deprem bölgesinde kurulan ekranlar aracılığıyla bölgedeki genç kadınlarla da paylaşılacak.

Deprem sessizliğinin altından umut ve sanatla kalkmak

Elidor X TOG Genç Kadın Destek Merkezleri projesinin iletişim elçiliğini üstlenen Karsu, Elidor’la yollarının 2018 yılında kesiştiğini ve markanın genç kadınlara yönelik projelerini takdirle izlediğini belirterek proje hakkında şunları söyledi: “Acıları paylaşmanın önemine inanıyorum. Bu projenin amaçlarından en önemlisi ortak acılardan ortak umutlar yaratmak. Deprem sessizliğinin altından umutla kalkmak için yaşadığım duyguları bir beste ile ifade etmek istedim ve projeye özel bir beste armağan ettim. Depremin acısını derinden yaşayan biri olarak bestemin bu acıyı umuda çevirmek için bir katkı sunmasını diliyorum. Deprem bölgesindeki genç kadınların resimlerinin dayanışma mesajları ve bestemle birleşiminden oluşturulan Kendi Yolumuzda Dayanışma Anıtı’nın da bu projeyle herkese geçen kız kardeşlik duygusu için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Herkesi Elidor’un Instagram sayfasına girerek deprem bölgesindeki kız kardeşlerimizle dayanışma mesajlarını paylaşmaya davet ediyorum.”

Genç kadınların hayallerine uzanan yoldaki engeller konusunda uzun süredir birlikte çalıştıkları TOG ile şimdi yeni bir projeyi hayata geçirmekten mutluluk duyduklarını söyleyen Unilever Türkiye Orta Asya ve İran Güzellik ve Sağlık Lideri Natali Kasap ise şunları ekledi: “Bölgedeki kız kardeşlerimizle dayanışmayla, aramızdaki bağın gücüyle, ne kadar zaman alacaksa o kadar zamanda birlikte iyileşeceğiz. Elidor X TOG Genç Kadın Destek Merkezleri ve TOG gönüllüleri buna imkân yaratmak için kız kardeşlerimizin yanında olacak.”

Toplantıda konuşan TOG Genel Müdürü Ayşe Kırımlı ise dayanışmanın iyileştirici gücüne vurgu yaptığı açıklamasında, “Açacağımız dört merkezde, sosyal ve duygusal destek atölyeleriyle genç kadınların yeniden atacağı umutlu ve güçlü adımlara eşlik edeceğiz. Elidor ile böyle anlamlı bir projede yer almaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.