Eli Acıman belgeselle anılıyor

Modern Türk reklamcılığının kurucusu olarak kabul edilen Eli Acıman'ı 12 Ocak tarihinde kaybetmiştik. Reklamcılık dünyasına damgasını vuran bu önemli ismin anısına "Acıman Belgeseli: Her Başlangıçta Eli Var" belgeseli hazırlandı.

30.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Modern Türk reklamcılığının kurucusu olarak kabul edilen Eli Acıman’ı 12 Ocak tarihinde kaybetmiştik. Reklamcılık dünyasına damgasını vuran bu önemli ismin anısına "Acıman Belgeseli: Her Başlangıçta Eli Var" belgeseli hazırlandı. Bu belgeselin özel gösterimi Reklamcılar Derneği ve Acıman ailesi ev sahipliğinde yarın Pera Müzesi’nde yapılacak.   

Reklamcılar Derneği Kurucusu ve Onursal Başkanı Eli Acıman’ın ardından, Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu tarafından bir belgesel yapılması kararı alındı. “Acıman: Her Başlangıçta Eli Var” başlığıyla sektörün büyük ustası anısına hazırlanan belgeselde, Acıman’ın yaşamından kesitler ve yaşamına dokunan kişilerle yapılan söyleşiler yer alıyor. Belgeselde, sektördeki her bireyin Acıman ustaya borçlu olduğu vurgulanarak, reklamcılık mesleğine “aşık” kişiliğinin genç kuşaklara tanıtılması amaçlanıyor.

Yarın Pera Müzesi’nde yapılacak olan kokteyl ve özel gösterime Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu adına Aytül Özkan ve Acıman Ailesi adına Linda Acıman ev sahipliği yapacak. Geceye, Reklamcılar Derneği / Reklamcılık Vakfı üyeleri, Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve Acıman Ailesinin yanı sıra, emeği geçenler katılacak.
 

NTV ve Doğuş Medya Grubu’nun yayın, İmaj TV’nin teknik, Depo Film’in yapım yönetim ve Ali Taner Baltacı’nın yönetmenliğinde hazırlanan Acıman belgeseli, Reklamcılar Derneği’nin koordinasyonunda gerçekleşti. Belgeselin Haziran başında NTV’de gösterimi yapılacak.
 
Belgeselin yapımında emeği geçen kişi ve kurumlar:

Ali Taner Baltacı, Ayşe Sözeri Cemal, Cem Aydın, Cem Topçuoğlu, Cemal Noyan, Ercan Dirikan, Ersin Salman, Faruk Atasoy, Nazar Büyüm.
 
NTV ve Doğuş Medya Grubu-yayın, Ajans Ges-basılı işler, Depo Film- yapım süreci, Gölge Işık- ışık altyapısı, Hürriyet Gazetecilik- kitap sponsorluğu, İmaj TV-teknik altyapı, Müzikotek-müzik altyapısı, Ali Gül-seslendirme, Filmon Ofset- basım.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.