Eli Acıman’a saygı gecesi

Eli Acıman Pera Müzesi’nde gerçekleşen “Acıman: Her Başlangıçta Eli Var” belgeseli özel gösterimiyle anıldı.

01.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Eli Acıman Pera Müzesi’nde gerçekleşen “Acıman: Her Başlangıçta Eli Var” belgeseli özel gösterimiyle anıldı.

12 Ocak 2011’de kaybettiğimiz Reklamcılar Derneği Kurucusu ve Onursal Başkanı Eli Acıman anısına Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu koordinasyonunda hazırlanan “Acıman: Her Başlangıçta Eli Var” belgeseli Pera Müzesi’nde düzenlenen kokteylin ardından özel bir gösterimle, konuklarla paylaşıldı. Sektörün büyük ustası anısına hazırlanan belgeselde, Acıman’ın yaşamından kesitler ve yaşamına dokunan kişilerle yapılan söyleşiler yer alıyor. Belgeselde, sektördeki her bireyin Acıman ustaya borçlu olduğu vurgulanarak, reklamcılık mesleğine “âşık” kişiliğinin genç kuşaklara tanıtılması amaçlanıyor.

Dün Pera Müzesi’nde yapılan kokteyl ve özel gösterim, Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu adına Yönetim Kurulu Başkanı Aytül Özkan ve Acıman Ailesi adına Linda Acıman ev sahipliğinde gerçekleşti. Geceye, Reklamcılar Derneği / Reklamcılık Vakfı üyeleri, Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve Acıman Ailesinin yanı sıra, sektörün önde gelen simalarıyla, çalışanları ve belgeselin yapımında emeği geçenler katıldı.

Reklamcılar Derneği başkanı Aytül Özkan konuşmasında ‘’Ustamız, bugün usta olarak nitelendirdiğimiz pek çok reklamcının ustasıdır, pek çok ajans kökünü ondan, Manajans ekolünden almaktadır. Acıman ustaların ustasıdır. Bu belgeseli üniversitelere de taşıyacağız. Eli Acıman bu belgeselle yol göstermeye, ışık tutmaya devam edecek.’’ dedi.

İmaj TV’nin teknik, Depo Film’in yapım yönetim ve Ali Taner Baltacı’nın yönetmenliğinde hazırlanan Acıman belgeseli, Reklamcılar Derneği’nin koordinasyonunda gerçekleşti. Belgesel Haziran ayı başında NTV’de yayınlanacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.