Electrolux 2007’de yüzde 35 büyüdü

Her ev eşyasında form ve fonksiyonda mükemmelliği ilke edinen AEG-Electrolux...

07.05.2008 - 16:43 | MediaCat

Her ev eşyasında form ve fonksiyonda mükemmelliği ilke edinen AEG-Electrolux, AEG markasının Türkiye’de yeniden konumlandırılması, marka stratejileri ve 2008 yılı hedeflerini 7 Mayıs 2008 tarihinde Ceylan Intercontinental Oteli’nde gerçekleştirilen basın toplantısı ile paylaştı.

Electrolux Türkiye Genel Müdürü Ziya Öztürk, Electrolux Grubu’nun Türkiye’deki yatırım fırsatlarını yakından takip ettiğini ve Türkiye’yi stratejik önem taşıyan pazarlar arasında gördüklerini belirtti. Ayrıca, gerçekleşen toplantıda, Türkiye pazarında satışa sunulan, yeni AEG-Electrolux Silent serisi de tanıtıldı.

Toplantıda ilk sözü alan Electrolux Orta ve Doğu Avrupa İletişim Başkanı Jennifer Langenreither, yaptığı konuşmada tüm Avrupa’da yüksek performans ve mükemmel Alman teknolojisini bir araya getirmesiyle bilinen AEG-Electrolux’ün marka konumlandırması hakkında bilgi verirken, AEG’nin marka tarihi ve marka detaylarına da değindi.

Electrolux Grubu, Türkiye’deki büyümeye devam ediyor

Electrolux Türkiye Genel Müdürü Ziya Öztürk, Electrolux Grubu’nun Türkiye’deki yatırım fırsatlarını takip ettiğini ve stratejik pazarlar arasında Türkiye’ye büyük önem verdiklerini belirtti. Ayrıca, 2008 yılı için beyaz eşya pazarından umutlu olduklarını belirten Öztürk, Türkiye olarak 2007’de beyaz eşyada iç satışların yüzde 6 küçülmesine rağmen yüzde 35 büyüme gösterdiklerini ve 2008 yılında da yüzde 25 büyümeyi hedeflediklerini açıkladı.

Dünyada her 10 saniyede 13 Electrolux Grubu ürününün satıldığını vurgulayan Öztürk, 2008 yılında özellikle ankastre ürünlerin satışlarında artış olacağını belirtirken, bulaşık makinesi satışlarında ise Türkiye’nin Fransa’dan sonra dünyada ikinci sırada yer aldığını vurguladı.

Basın toplantısının ardından Ayşen Gruda, Ruhsar Öcal, Selahattin Taşdöğen’in tiyatro oyunu ile yeni ürünler tanıtıldı. Çalışırken 2 kişinin sohbetinden daha az ses çıkartan Sensorlogic bulaşık makinesi, sessiz çalışan gece programıyla çamaşır yıkarken komşuları rahatsız etme kaygısına son veren Lavamat 84950 ve tatil konumu programıyla buzdolabının uzun süre kullanılmayacağı dönemlerde soğutucu bölmede enerji tasarrufu sağlayan Santo buzdolabı tanıtımda dikkat çeken ürünler arasında yer aldı. Gürültü kirliliğinin insanlar üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çeken AEG-Electrolux, sessiz çalışan ürünleriyle de bu konudaki duyarlılığını sergiledi.

Favorit 80871 M Sensorlogic Bulaşık Makinesi

Gecikmeli başlatma özelliğiyle 19 saat sonrasına kadar programlama seçeneği bulunan Favorit 80871 M Sensorlogic bulaşık makinesi, enerji tasarrufu sağlayan ve çevre korumasına katkıda bulunan bio yıkama programına sahiptir. Çalışırken sadece 41 dB’lik ses çıkartan Sensorlogic, bu özelliğiyle 2 kişinin sohbeti sırasında oluşan ses seviyesinin bile altında kalıyor.

Lavamat 84950 Çamaşır Makinesi

Fuzzy Logic Sistemi’yle makinenin tüketeceği su ve elektrik miktarını belirleyebilen Lavamat 84950 su ve enerji tasarrufu sağlar. Yüksek performansını sessizlikle birleştiren Inverter motor sayesinde Lavamat 84950 programlarınızı sürelerini %25 azaltırken en iyi yıkama sonuçlarını sağlar. 20 saate kadar gecikmeli başlatma fonksiyonu ve sessiz çalışma sağlayan gece yıkama programıyla siz uyurken de size zaman kazandırır. Ekstra durulama seçeneğiyle çamaşırları deterjan kalıntılarından tamamen arındıran Lavamat çamaşır makinesi, bebeklerin ve deterjan alerjisi olan hassas ciltlerin koruyucusudur.

Santo 75438 KG Buzdolabı

Frostmatic konumu sayesinde yiyecekleri kısa sürede dondurarak besin değerlerini koruyan Santo 75438 KG, yaz kış bütün sebze ve meyvelerin sağlıklı olarak tüketilmesini sağlar. Koku dağılımını en aza indiren ve kokuların birbirine karışmasını engelleyen Taste Guard Sistemi ile yiyecekler kendi lezzetini korur. Dondurucu kısmın No-frost yapısı sayesinde, dondurucu bölmede karlanma ve buzlanmayı önlerken soğutucu içerisinde ki nemi dinamik hava sistemiyle dağıtarak gıdalarınızı daha uzun süre ve daha taze saklamanızı sağlar. Santo 75438 KG, tatil konumu programıyla buzdolabının uzun süre kullanılmayacağı dönemlerde soğutucu bölmede enerji tasarrufu sağlar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.