Electrolux’e yeni CEO

Electrolux Grubu Başkanı ve CEO’su Hans Straberg’in ayrılma isteğini yönetim kuruluna bildirmesiyle...

11.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Electrolux Grubu Başkanı ve CEO’su Hans Straberg’in ayrılma isteğini yönetim kuruluna bildirmesiyle atanan McLoughlin 1 Ocak 2011’de yeni görevine başlayacak.   

Hans Straberg görevden ayrılışıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Electrolux’te 27 yıl, grup yönetiminde 13 yıl ve Başkan ve CEO olarak geçirdiğim 9 güzel yıldan sonra yeni bir şeyler söylemek istiyorum. Artık portföyümdeki büyük şirketlerle çalışarak yönetim kurulunda edindiğim tecrübeyi geliştireceğim. Bu kolay bir karar olmadı ancak buradaki görevimi tamamladığıma inanıyorum. Electrolux’ü dünya çapında tercih edilen bir firma haline getirdik ve son 4 çeyrekte de hedefimiz olan yüzde 6 faaliyet kar marjına ulaştık.”

Electrolux Yönetim Kurulu Başkanı Marcus Wallenberg de konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi: “9 yıllık CEO’luğunun ardından Hans’ın ayrılmasına her ne kadar üzülsem de isteğini saygıyla karşılıyorum. Liderliği süresince Electrolux’ün konumlanmasını ve güçlenmesi başarıyla sağladı ve Electrolux’ün pazar değerini 2 katına çıkardı. Onun sayesinde bugün şirketimiz geleceğe sağlam adımlarla ilerliyor. Onunla çalışmak benim için keyifliydi. Umarım gelecekte farklı ortamlarda tekrar çalışma fırsatı buluruz.”

Hans Straberg’den bayrağı Keith McLoughlin’in devralacağını söyleyen Wallenberg,sözlerine şu şekilde devam etti: “Electrolux’ün stratejisinin geliştirilmesi ve uygulanmasında yer alan McLoughlin’in bakış açısı grubun çalışmalarını devam ettirecek. Daha önce Kuzey Amerika Bölge Başkanlığı’nı başarıyla yerine getirdi ve halen grubumuzun önemli sorumluluklarını omuzlarında taşımaya devam ediyor.”

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.