Electro World İstanbul’da

Üçüncü marketini İstanbul'da faaliyete geçirecek olan Electro World bu yılı beş mağazayla..

05.12.2007 - 09:11 | MediaCat

Türkiye pazarına Eylül ayında Bursa ve Konya’da açtığı iki mağazayla adım atan Avrupa’nın önde gelen elektronik perakendecilik gruplarından DSG International Plc ile Esas Holding ve ODESA’nın (Ömer Sabancı ve Demir Sabancı ortak şirketleri) ortak şirketi Electro World, dört ay içinde toplam beş mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

Türkiye’deki üçüncü, İstanbul’daki ilk mağazasını yarın Bakırköy Capacity Alışveriş Merkezi’nde açmaya hazırlanan Electro World, dördüncü mağazasını İstanbul’da Astoria Alışveriş Merkezi’nde, beşinciyi de Ankara Etlik’te faaliyete geçirecek.


Liderlik hedefliyor

3 bin ila 5 bin metrekarelik alanlarda faaliyet gösteren Electro World mağazalarında 45 binden fazla ürün satılıyor. DSGi Murahhas Azası ve Electro World Yönetim Kurulu Başkanı Per Bjorgas, Türkiye pazarında hedeflerinin liderlik olduğunu belirterek, “DSGi, büyüme stratejisinin son ayağı olarak Electro World markasıyla ve deneyimli Türk ortaklarının desteğiyle birlikte Türkiye’de başladığı faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor” dedi. Electro World Türkiye’de DSGi’nin yüzde 60, Esas Holding ile Ömer Sabancı, Demir Sabancı ve Sabancı ailesinden diğer üyelerin ortak olduğu ODESA şirketininse yüzde 40 hissesi var.

Electro World’ün yanı sıra birçok markayla Avrupa’nın 28 ülkesinde perakende ve e-ticaret alanlarında geniş iş organizasyonlarına sahip olan DSGi’nin toplam satışları son mali yılda 16.3 milyar dolara yükseldi ve şirket aynı dönemde 560 milyon dolar da kâr elde etti.

Electro World Türkiye ortağı ve yönetim kurulu üyesi Demir Sabancı, Türkiye’de hızla büyümesini bekledikleri elektronik perakende sektöründe tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını tek noktadan en iyi fiyatla karşılamayı amaçladıklarını belirtti. Açılan Electro World mağazalarının büyük ilgi gördüğünü ifade eden Demir Sabancı, “Açılışta Türk insanını mağazalarımızla tanıştırmak için birtakım promosyon çalışmaları ve kampanyalar düzenliyoruz. Ama bu çalışmalar sadece açılışa özgü değil. Tüm yıla yayılacak. Bizim için ürün ve fiyat kadar huzur da önemli. Mağazalarımızda huzur olmasına önem veriyoruz” diye konuştu.
Öte yandan Demir Sabancı bir soru üzerine, kendilerine perakende satış alanında proje teklifleri geldiği için bu alana girdiklerini, elektronik üretimininse dünya çapında boyutlara ulaşmayı gerektirmesine rağmen bu alanda da fırsatlar çıkarsa değerlendirebileceklerini söyledi.


‘Pastane değiliz’

Esas Holding ve ODESA’nın bazı üyelerinin TeknoSA’nın kurucu ortağı olduğunu ifade eden Demir Sabancı, “Rekabetten dolayı bir endişemiz yok. Pazardaki tüm kuruluşlarla rekabet halindeyiz” açıklamasında bulundu. En ucuz elektronik ürünlerin Electro World’de satılacağını söyleyen Demir Sabancı, ‘Daha ucuzunu bulana siz de çikolata verecek misiniz’ sorusuna “Biz pastacı değiliz. O pastanelerin işi. Ama bazılarının çok çikolatasını yiyeceğiz” cevabını verdi.
Electro World Türkiye Genel Müdürü Ali Serhan Şahin ise hedeflerini açıklamamakla birlikte, “Hız kesmeye niyetimiz yok. 2008’de de aynı hızla mağaza açmaya tüm Türkiye’de devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Radikal

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.