El Ele Destek Hareketi ikinci fazla devam ediyor

Mastercard ve İhtiyaç Haritası tarafından oluşturulan projenin ikinci fazında hangi illere odaklanacağı belli oldu.

17.02.2021 - 13:30 | MediaCat

El Ele Destek Hareketi yerel ekonomiye desteğini sürdürüyor

Pandemi nedeniyle artan ihtiyaçlara cevap vermek ve ekonomik hareketlilik yaratmak için Mastercard ve İhtiyaç Haritası’nın geçtiğimiz yıl bir araya gelerek oluşturduğu sosyal pazaryeri “El Ele Destek Hareketi”nde ilk 10 ilde hedeflenen yardım sayısına ulaşılmasının ardından ikinci fazda odaklanılacak iller belli oldu.

Projenin Nisan ayına kadar sürecek ikinci fazında Edirne, Sakarya, Balıkesir, Antalya, Konya, Hatay, Şanlıurfa, Malatya, Erzurum, Ordu ilerindeki yerel ihtiyaçların, yerel esnaflardan karşılanmasına olanak sunulması hedefleniyor. Proje yaklaşık 7 bin gıda ve hijyen paketinin ihtiyaç sahiplerine, yerel esnaftan temin edilerek ulaştırılmasının yanı sıra yerel esnafın dijital dönüşümüne ve e-ticarete katılımına katkı sağlayacak bir platform olması hedefiyle sürdürülüyor.

İkinci fazda sıralanan illerde projeye dahil olmak isteyen ihtiyaç sahipleri ve esnaflar, sosyalpazaryeri.ihtiyacharitasi.org platformu üzerinden kayıt formunu doldurarak başvuru yapabiliyor.

Her sektörde ve ölçekten bağımsız olarak tüm işletmelerin faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürmesine fırsat sunmayı amaçlayan platformun 20 ilden sonraki hedefiyse, uygulamayı 81 ilde yaygınlaştırmak. Bu doğrultuda teknolojik altyapı çalışmaları tamamlanan sosyal pazaryeri platformu, bu desteğin artmasını ve daha çok kişiye ulaşmasını sağlayacak.

Projeye bireysel olarak destekte bulunmak isteyenler, projeye sosyalpazaryeri.ihtiyacharitasi.org platformu üzerinden destek olabiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.