Ekslibris sanatçıları Ağustos’ta biraraya geliyor

İstanbul Ekslibris Derneği, Feyziye Mektepleri Vakfı ve Işık Üniversitesi, Türkiye'nin ekslibris sanatında geldiği noktayı uluslararası platforma taşımak...

10.03.2010 - 00:00 | MediaCat

İstanbul Ekslibris Derneği, Feyziye Mektepleri Vakfı ve Işık Üniversitesi, Türkiye’nin ekslibris sanatında geldiği noktayı uluslararası platforma taşımak, ekslibris yoluyla ülkemizi, kültür ve sanatımızı yurt dışına tanıtmak, dünya ülkeleri arasında bir kültür köprüsü yaratmak, ekslibris sanatının yaygınlaşmasını sağlamak ve yaratıcılarını teşvik etmek amacıyla 25 – 29 Ağustos 2010 tarihlerinde 33. FISAE Uluslararası Ekslibris Kongresi’ni ve 3. Uluslararası Ekslibris Yarışması’nı organize ediyor.

Kongrede  40’a yakın ülkenin ekslibris sanatçıları ve koleksiyoncuları biraraya gelerek, ekslibris değiş tokuşu yapacak, uluslararası ekslibris sergileri yanında İstanbul  Ekslibris Müzesi’ni de görme ve İstanbul’u tanıma fırsatı bulacaklar.

Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından desteklenen ve son katılım tarihi 23 Nisan 2010 olan 3. Uluslararası Ekslibris Yarışması’nda toplam 11.000 USD ödül verilecek.

Ayrıntılı bilgi: www.istanbulekslibris.org

Proje Sorumlusu: Hasip Pektaş hasipp@ttmail.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.